.

از سوی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی صورت گرفت؛

معرفی آثاری با محوریت امام حسین(ع) به زبان عربی

بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، همزمان با ایام دهه دوم ماه محرم الحرام، آثار منتشر شده خود را با محوریت امام حسین(ع) که به زبان عربی به چاپ رسیده است، معرفی و پیشنهاد می‌کند.

1396/7/18 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، «الامام الحسین فی الشعر المعاصر العربی»، «الصحیح فی البکا الحسینی»، «كتاب الصحیح فی فضل الزیاره الحسینیه»، «حرکه النساء فی مسیر الحسینیه»، «دماءالعبید فی النهضه الحسینیه»، « روضه الاحباب»، «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» برخی از این آثار است.
کتاب «الامام الحسین فی الشعر المعاصر العربی» که از یک پیشگفتار، سه بخش، خاتمه و پیوست زندگی شاعران تشکیل شده است، سعی کرده اشعاری که در ادب معاصر عرب پیرامون امام حسین (ع) سروده شده را با بهره‌مندی از شاعران مختلف، از جهت سبک، شرایط و مناطق جغرافیایی به علاقه¬مندان حسینی ارائه کند.
«الصحیح فی البکا الحسینی» نیز که به قلم توانای مهدی خدامیان آرانی با موضوع تاریخ و سیره معصومین و سرگذشتنامه ها نگاشته شده است، ضمن نقل یازده حدیث صحیح و موثق درباره فضیلت گریه بر امام حسین(ع) به بررسی حال راویان احادیث و تحقیق در منابع و مصادر آن¬ها پرداخته است. این اثر به زبان فارسی ترجمه شده و در شمارگان 2 هزار نسخه و در قطع وزیری در اختیار علاقه¬مندان قرار گرفته است.   
«الصحیح فی فضل الزیاره الحسینیه» نیز از دیگر آثار تولید شده به زبان عربی است. این اثر در 1 جلد به زبان عربی با موضوعات امام حسین، سید الشهداء (علیه السلام) و زیارت به قلم توانای مهدی خادمیان آرانی به رشته تحریر درآمده است.
کتاب «لواعج الاشجان فی مقتل الحسین(ع)» روایتگر مقتل اباعبدالله حسین(ع) است که به 3 بخش تقسیم شده است، در بخش اول این کتاب آیات و روایتی درباره منزلت و شان امام حسین(ع) و فضیلت گریه بر این شهید والامقام بیان شده است.
عاشورا روز حزن و اندوه، سخنان پیامبران درباره روز عاشورا، خطبه های حضرت زینب(س) در کوفه و شام، خطبه امام سجاد(ع) در کوفه، شام و مدینه، دفن سر امام حسین(ع) و شهدای عاشورا از مهم‌ترین فصل‌های این کتاب به شمار می‌رود.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
مکتب امام حسین(ع) تجلی‌گاه آموزه‌های تربیتی و اخلاقی است
   امام حسین(ع) تشنه هدایت مردم بود
اهداف‌ و پیام انقلاب عاشورا در کتاب «گزیده‌ای از سخنان امام حسین(ع)»
امام حسین(ع) در کربلا در برابر دینداری عافیت طلبانه ایستاد
امام حسین(ع) مصداق رحمت واسعه الهی است
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.