.

توسط معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی؛

کتاب «همراه مثبت، همراه منفی» تجدید چاپ شد

کتاب «همراه مثبت، همراه منفی» از مجموعه کتاب‌های رهنما از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تجدید چاپ شده و در شمارگان 5 هزار نسخه در قطع جیبی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

1396/12/8 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، کتاب «همراه مثبت، همراه منفی» از مجموعه کتاب‌های رهنماست که به بررسی ابعاد گوناگون موضوعات شرعی در خصوص تلفن همراه و کلیات مسائل آن پرداخته است.
این کتاب به همت اداره تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی و با قلم روح‌الله حبیبیان در 50 صفحه به نگارش در آمده و در قطع جیبی تجدید چاپ و منتشر شد.
پدید آورنده این اثر، در این کتاب پاسخ سوالاتی از جمله حکم اسلام در خصوص تلفن همراه چیست؟ آیا انتشار و پخش برخی کلیپ‌ها و عکس‌ها هم مصداق تهمت یا غیبت است؟ آیا زیاد پیامک زدن اسراف کاری است؟ آیا به گوشی‌های همراه گران قیمت خمس تعلق می گیرد؟ و... را بیان کرده است.
کتاب «همراه مثبت، همراه منفی» متشکل از فصل هایی مانند استفاده از تلفن همراه، بایدها و نبایدها و سوالات رایج درباره تلفن همراه است.
در بخشی از این اثر بیان شده است: روشن است ابزاری مانند تلفن همراه که فقط چند دهه از عمر آن می گذرد یا ابزارهای مشابه که از اختراع آن‌ها صد سال هم نمی‌گذرد، در صدر اسلام وجود نداشته‌اند تا پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار (ع) حکم حلال یا حرام بودن آن‌ها را بیان کرده باشند. اما در اسلام که دینی ابدی است، برای درک حکم شرعی همه موضوعات، حتی موضوعاتی که در آینده پیش می آید، راهکارهای روشنی بیان شده است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.