.

حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر:

مراسم دهه آخر صفر تجلی ظرفیت اسلام و گفتمان اسلامی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توانیم مراسم دهه آخر صفر را بعد از اربعین به عنوان تجلی ظرفیت اسلام و گفتمان اسلامی معرفی کنیم.

1397/10/20 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین پژمانفر صبح امروز در آیین تجلیل و تکریم از دست اندركاران برنامه‌هاي محوري دهه آخر صفر که در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، بیان کرد: با وجود توسعه فراوانی که در زندگی امروزی وجود دارد همچنان «آرامش» گمشده جدی انسان هاست و وظیفه حاکمیت این است که زمینه‌ای فراهم کند تا انسان‌ها آن آرامش روحی و گمشده خویش را بازیابند.
پژمانفر خاطرنشان کرد: زیارت شاید مهمترین فضایی باشد که انسان‌ها در آنجا آرامش روحی و روانی پیدا می‌کنند. این حسن بسیار بزرگی است که ما انس بیشتری با این فضا داریم و قطعا این در زندگی ما و زائران عزیز تاثیر مثبت بسزایی دارد.
وی گفت: امروز در کشور ما سالانه تقریبا 30 میلیون نفر به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف می‌شوند که اگر این مسئله را به صورت یک برنامه منظم فرض کنیم، قطعا این حق همه مردم است که بتوانند از این فضا استفاده کنند. ما باید همه امکانات را فراهم کنیم تا همه از سراسر کشور بتوانند به زیارت امام رضا(ع) مشرف شوند و این مسئله بارها در مجلس و دولت در قالب قانون برنامه پنجم و ششم مطرح شده است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه که می‌تواند زمینه این حرکت بزرگ و جریان موثر را فراهم کند، ظرفیت و کمک آحاد مردم است، ضمن اینکه مسئولان باید موانع آن را برطرف کنند. احساس مسئولیت مردم در این مسیر همچون دفاع مقدس بسیار کارگشا خواهد بود.
پژمانفر در پایان تصریح کرد: ما می‌توانیم مراسم دهه آخر صفر را بعد از اربعین به عنوان تجلی ظرفیت اسلام و گفتمان اسلامی معرفی کنیم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.