.

حرم مطهر رضوی در شب میلاد حضرت زینب(س) غرق در شادی است

حرم مطهر رضوی در شب میلاد حضرت زینب(س) با حضور خیل عظیمی از زائران و مجاوران غرق در شادی و سرور است.

1397/10/21 جمعه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، در این شب فرخنده زائران زیادی از اقصی نقط کشور برای عرض تبریک به ساحت مقدس ثامن الائمه(ع) و بهرمندی از برنامه‌های جشن حرم رضوی به این بارگاه مقدس و منور مشرف شده‌اند.
در این شب فرخنده همه صحن‌های حرم مطهر رضوی آذین بندی شده و به همین مناسبت ویژه برنامه جشنی در رواق امام خمینی(ره) با حضور عموم زائران در حال برگزاری است.
مدیحه سرایی مداحان و ذاکران خاندان عصمت و طهارت(ع)، اجرای گروه سرود سیرت النبی(ص) و سخنرانی حجت الاسلام کاظم راشدیزدی بخشی از برنامه‌های جشن شب میلاد حضرت زینب(س) در حرم مطهر رضوی است.
راشد یزدی در این برنامه با اشاره به اینکه در گذشته شیوه برخورد با زنان بسیار ناهنجار و غیر انسانی بوده است، عنوان کرد: برخورد بد و غیرانسانی فقط اختصاص به عرب‌های قبل از اسلام نداشت، بلکه در چین اگر زنی سه تا دختر به دنیا می‌آورد او را با دخترش دفن می‌کردند، در مصر کتاب مقدس‌شان را به دست زنان نمی‌دادند، در برخی از مناطق هند اگر خانمی شوهرش از دنیا می‌رفت آن زن باید تا چهلم شوهرش خودش را می‌سوزاند، این‌ها نمونه‌هایی از دیدگاه جوامع عمومی در قرون مختلف  نسبت به زنان است.
وی افزود: برخی از دانشمندان و فیلسوفان غربی که جزو بزرگان علمی جهان به‌شمار می‌روند نظریه‌های غیر انسانی نسبت به زنان دارند که خیلی از آنها حقیقتا قابل بیان نیست.
این سخنران حرم مطهر رضوی تصریح کرد: اسلام دیدگاهی کاملا انسانی به زنان دارد و بهترین جایگاه‌ها را برای خانم‌ها بیان می‌کند. به فرموده قرآن آن کسانی که دختران را زنده به گور کردند باید در قیامت پاسخگوی این عمل غیر انسانی خودشان باشند.
وی عنوان کرد: در دین اسلام برای زنان سه جایگاه دختری، همسری و مادری تعریف شده که هر کدام دارای منزلت والایی است، به عنوان مثال برای نقش مادری زنان فرموده که بهشت زیر پای مادران است البته روایت بسیار عجیب دیگری در مورد جایگاه مادرانه خانم‌ها وجود دارد.
راشدیزدی ادامه داد: اسلام در مورد نقش دختری خانم‌ها نیز گفتارهای بسیار زیبایی دارد، در روایتی آمده که خداوند اگر بخواهد ابواب بهشت را به روی کسی باز کند ابتدا به او دختر می‌دهد.
 گفتنی است ویژه برنامه‌های جشن شب میلاد حضرت زینب(س) در حرم مطهر رضوی تا ساعت 19:30 ادامه خواهد داشت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.