.

همزمان با پنجم جمادی الاول؛

جشن میلاد حضرت زینب(س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

جشن خجسته میلاد با سعادت اسوه صبر و ایثار حضرت زینب کبری(س) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.

1397/10/22 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، همزمان با روز میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س)، هزاران زائر و مجاور بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) در حرم رضوی گردهم آمده‌اند و ولادت باسعادت این بانوی گرامی را جشن گرفتند.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضی حمیدی در این مراسم که در رواق امام خمینی(ره) به بیان بخشی از ویژگی‌های حضرت زینب(س) پرداخت و گفت: حضرت زینب(س) در فصاحت و بلاغت، زهد و عبادت، فضیلت و شجاعت شبیه‌ترین فرد به پدرش امام علی(ع) و مادرش حضرت فاطمه(س) بود.
وی افزود: حضرت زینب(س) دارای القاب و کنیه‌های زیادی است که یکی از آن القاب «عقیله بنی هاشم» به معنای زن ارجمند و گرامی است.
این کارشناس مذهبی، صدیقه صغری، عارفه، عالمه، فاضله، کامله وعابده آل علی را از دیگر القاب حضرت زینب کبری(س) برشمرد و گفت: نائب الزهرا(س) مهمترین ویژگی حضرت زینب(س) است.
سخنران حرم مطهر رضوی خاطر نشان کرد: شئونات باطنیه و مقامات معنویه حضرت زینب(س) برگرفته از کلاس درس حضرت فاطمه(س) بانوی دو عالم و امیرالمؤمنین علی(ع) است.
وی افزود: بزرگ‌ترین و مهمترین نقش آفرینی حضرت زینب کبری(س) که در جریان قیام عاشورا صورت گرفت این بود که این بانوی بزرگوار پس از شهادت امام حسین(ع) در ترویج معارف حسینی نقشی بسزایی را ایفا کرد.
قرائت قرآن، مدیحه سرائی، بیان احکام، همخوانی گروه ثارالله و سخنرانی از جمله برنامه‌های اجرایی روز میلاد با سعادت حضرت زینب کبری(س) در حرم مطهر رضوی بود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.