.

دکتر ناصر سرگلزایی خبر داد،

5 دقیقه؛ مدت زمان رسیدن اورژانس حرم رضوی به محل بیمار

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از اعزام نیروهای پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی بر سر بالین بیماران اورژانسی در پنج دقیقه خبر داد.

1397/10/22 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، دکتر ناصر سرگلزایی در مراسم گرامی‌داشت روز پرستار که امروز شنبه در سالن اجتماعات دارالشفاء امام رضا(ع) برگزار شد، ابراز کرد: حضور نیروهای پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی بارگاه ملکوتی رضوی بر سر بالین بیماران اورژانسی در رواق‌ها و صحن‌های این آستان مطهر در طول پنج دقیقه و حتی گاه کمتر از این مدت نشاندهنده دغدغه و همت پرستاران این مؤسسه است.
وی به روحیه جهاد گونه و صبر فراوان پرستاران شاغل در مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: 24 هزار بیمار از خدمات رایگان این مؤسسه به‌ویژه خدمات پرستاری مانند تزریقات، پانسمان، سرم‌تراپی و... در سه روز پایانی ماه صفر سال جاری بهره‌مند شدند.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با بیان اینکه نزدیک به یک میلیون بیمار از خدمات متنوع پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع) در سال گذشته استفاده کردند، گفت: همچنین 750 هزار بیمار زائر و مجاور حرم مطهر رضوی از خدمات درمانی این دارالشفاء در 9 ماهه نخست سال جاری بهره‌مند شدند که بخش اعظم آنها مربوط به خدمات پرستاری است.
سرگلزایی تصریح کرد: پیروی تأکید تولیت آستان قدس رضوی خدمات پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع) با کمترین هزینه‌های ممکن به بیماران ارائه می‌شود.
مسئول بخش پرستاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: افتتاح مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی در اردیبهشت ماه سال جاری در تحول فعالیت‌های درمانی این مؤسسه در حرم مطهر و جلوگیری از اتلاف وقت و سرگردانی زائران نقش مهمی داشته است.
سیدمهدی موسوی‌نژاد افزود: این مرکز فوریت‌های پزشکی با همکاری خادم‌یاران سلامت اعزامی از دارالشفاء امام رضا(ع) به بیماران اورژانسی خدمات‌رسانی می‌کند و نمونه بارز بهره‌گیری از ظرفیت خادم‌یاران رضوی را در این مؤسسه می‌توان دید.
وی با تأکید بر اینکه پرستاران مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در تمامی ایام سال موظف به ارائه خدمات شبانه‌روزی به بیماران این آستان ملکوتی هستند، ادامه داد: این پرستاران فعال با الگوپذیری از حضرت زینب(س) با صبر و شکیبایی با بیماران رفتار و برخورد می‌کنند.
در این مراسم، جمعی از شورای محله بالا خیابان با حضور در جمع پرستاران دارالشفاء امام رضا(ع) و اهدای گل به آنان از خدمات پرستاران این مؤسسه تجلیل کردند.
همچنین از گروهی از کارکنان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی به پاس خدمات خیرخواهانه آنان به افراد کم‌برخوردار با اهدای لوحی از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) ناحیه یک مشهد تقدیر شد.
معرفی پرستاران نمونه این مؤسسه، نمایش کلیپ‌هایی از فعالیت‌های پرستاران در بخش‌های مختلف دارالشفاء امام رضا(ع) و پایگاه‌های اورژانس حرم مطهر رضوی و مدح و ذکر اهل بیت(ع) و مسابقه، از دیگر بخش‌های این مراسم بود. همچنین در حاشیه این مراسم جمعی از بانوان خیریه برکت ایتام به عرضه هنردست خود با هدف کمک به افراد محروم پرداختند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.