.

دکتر لاله افتخاری تاکید کرد:

ضرورت معرفی الگوهای اسلامی برای جامعه زنان

عضو کمیته انتخاب جایزه جهانی گوهرشاد با اشاره به بانوان برجسته تاریخ، تصریح کرد: امروز باید الگوهای موفق زن مسلمان در برابر تفکرات زن منفعل و زن غربی، به جامعه زنان معرفی شود.

 1395/6/7 يكشنبه
  
2016-08-28T16:03:55+04:30

به گزارش آستان نیوز، دکتر لاله افتخاری با تاکید بر اینکه ابعاد مختلف توانمندی های زن مسلمان باید تبیین شود، اظهار کرد: هدف جایزه جهانی گوهرشاد این است که بانوان نخبه و خیر را در گرایش های مختلف از جای جای جهان شناسایی و به عنوان الگوهای برتر معرفی کند.
وی هم چنین به تاکیدات قرآن کریم بر امور خیر اشاره و عنوان کرد: امور خیریه همه کارهایی است که دل های پاک با هر گرایش، دین و مذهبی آن را می پسندند.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کار خیر مصادیق بسیاری دارد، افزود: حضرت مریم(س)، حضرت خدیجه(س) و حضرت زهرا(س) از جمله بانوان الگو و نیکوکاری هستند که قرآن کریم به خدمات و اقدامات متنوع و ارزنده آن ها اشاره کرده است.
وی هم چنین تلاش های بانو گوهرشاد در امور گوناگون خیریه را یاد آور شد و تصریح کرد: باید بستری فراهم کنیم که در تبادل اطلاعات و آرا میان زنان جوامع گوناگون، این الگوهای برجسته معرفی شوند.
دکتر افتخاری هم چنین پیگیری فرایند فعالیت جایزه جهانی گوهرشاد را خواستار شد و گفت: عرصه هایی هم چون اجتماع عظیم اربعین حسینی، فعالیت های قرآنی، جوانان، ازدواج، رسانه و ... هم چنان می توانند بسترهایی برای کار خیر باشند و ما باید نسبت به توسعه کار خیر در این عرصه ها اقدام کنیم.

بیشتر بخوانید:
- ترویج فرهنگ نیکوکاری، هدف اصلی جایزه جهانی گوهرشاد است
- وظیفه داریم زن الگوی مسلمان را به جهان معرفی کنیم
- جایزه جهانی گوهرشاد به دنبال همگرایی جهان اسلام است


 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.