.

نونهالان قرآنی میلاد بانوی صبر و استقامت را جشن گرفتند

همزمان با پنجم جمادی‌الاول و سالروز میلاد بانوی صبر استقامت؛ حضرت زینب(س) نونهالان قرآنی با حضور در کارگاه‌ مهدالرضا(ع) حرم مطهر رضوی این میلاد فرخنده را جشن گرفتند.

1397/10/22 شنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، همزمان با فرا رسیدن سالروز میلاد با سرسعادت پیام‌رسان کربلا؛ حضرت زینب کبری(س)، نونهالان قرآنی با حضور در کارگاه‌های مهدالرضا(ع) واقع در دارالقرآن الکریم و رواق حضرت زهرا(س) حرم مطهر رضوی،  این میلاد فرخنده و مسعود را جشن گرفتند.
در این کارگاه‌ها نونهالان قرآني مجتمع آموزشی گلشن و طلائیه و دیگر نونهالان زائر و مجاور در قالب كارگاه‌هاي قصه‌ گویی، رنگ‌آميزي، كاردستي و داستان با شخصیت حضرت زینب(س) و نقش آن حضرت در پیام رسانی واقعه عاشورا و همچنین با سبك و سيره زندگی این بانوی بزرگ آشنا شدند.
مربیان کودک همچنین در این مراسم در مورد علت نامگذاری روز میلاد حضرت زینب(س) به نام روز پرستار نیز توضیحاتی را به نونهالان قرآنی ارائه دادند و همچنین در مورد مقام پرستاران و اهمیت کار آنها با نونهالان صحبت کردند.
در این کارگاه‌ها همچنین کودکان نقاشی‌هایی با موضوع پرستار با عنوان «روز پرستار مبارک باد» را با کمک و راهنمایی مربیان کودک رنگ‌آمیزی کردند و در پایان این نقاشی‌ها به عنوان هدیه فرهنگی حرم مطهر رضوی به آنها اهدا شد. 
اجرای برنامه مولودی خوانی و شعر خوانی با موضوع میلاد حضرت زینب(س) از دیگر بخش‌های ویژه برنامه روز میلاد حضرت زینب(س) برای نونهالان قرآنی حرم مطهر رضوی بود.
گفتنی است: كارگاه‌هاي مهدالرضا(ع) واقع در دارالقرآن الکریم و رواق حضرت زهرا(س) حرم رضوی همه روزه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر با اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي پذيراي نونهالان زائر و مجاور است و در اعیاد و مناسبت‌های مذهبی و ملی نیز در این کارگاه‌ها ویژه برنامه‌هایی برای نونهالان برگزار می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.