.

پژوهشگر و شرق‌شناس آلمانی:

کتابخانه آستان قدس رضوی آینه هزارساله تمدن بشری است

دکتر میشائیل مارکس؛ پژوهشگر و شرق‌شناس آلمانی از کتابخانه آستان قدس رضوی به عنوان آینه هزارساله تمدن بشری نام برد.

1394/11/25 يكشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، این پژوهشگر نسخه‌های خطی قرآن از موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی و اداره مخطوطات کتابخانه مرکزی این آستان مقدس دیدن کرد و با آثار این گنجینه‌های بی‌بدیل از نزدیک آشنا شد.
وی در حاشیه این بازدید با اشاره به اینکه قرآن‌هایی که در موزه بارگاه حضرت رضا(ع) در معرض نمایش قرار دارند، از نظر تاریخی بی‌نظیر و باارزش هستند، گفت: نگهداری این مجموعه قرآنی بزرگ در این مکان موجب شگفتی‌ام شده است.
وی افزود: از نگاه یک آلمانی به مشهد، این شهر در کناره و مرز قرار دارد، اما در واقع مشهد و حرم امام رضا(ع) یک مرکز مهم برای تبادل افکار اندیشمندان و عالمان بزرگ با قدمتی بیش از هزار ساله است.
مارکس بیان کرد: کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، مرکزیت جهانی دارد و پژوهشگران از اقصی نقاط جهان می‌توانند از گنجینه و آثار آن بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه در فرهنگستان علوم برلین، حدود 7 یا 8 سال است که بر روی یک پروژه قرآنی کار می‌کنند، اضافه کرد: امیدوارم با همکاری متخصصان ایرانی بتوانیم روی بخش‌هایی از این پروژه کار کنیم.
وی با تأکید بر اینکه با بهره‌گیری از آزمایش‌های کربن 14 در آلمان توانستیم قدمت قرآن‌های قدیمی را به طور دقیق تشخیص دهیم و این خبر در رسانه‌های مختلف از جمله ایران منتشر شده است، گفت: ما به دنبال شناسایی قرآن‌های صدر اسلام هستیم و بر روی آن‌ها در قالب یک پروژه کار می‌کنیم که دو نفر ایرانی نیز با ما در آلمان همکاری دارند.
لازم به یادآوری است، دکتر میشائیل مارکس؛ پژوهشگر نسخه‌های خطی قرآن و شرق‌شناس آلمانی از گنجینه مخطوطات کتابخانه مرکزی و موزه قرآن و نفایس آستان قدس رضوی دیدن کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
تاسیس کتابخانه مسجد زینبیه(س) مشهد
فرهنگ اساس تمدن هر کشوری است
خدمتی خاص برای نابینایان
  • 1396/6/10 جمعه خدمتی خاص برای نابینایان
    یکی از منحصربه‌فردترین کتابخانه‌های آستان قدس رضوی کتابخانه گویای رضوی است. این کتابخانه در سال 83 با هدف ارائه خدمات آموزشی، علمی و فرهنگی به روشن‌دلان در منطقه طلاب مشهد راه‌اندازی شد و با استقبال بی‌نظیر نابینایان مواجه گردید.
کتابخانه آستان قدس رضوی، گنجینه دانش جهان اسلام
  • 1396/1/24 پنجشنبه کتابخانه آستان قدس رضوی، گنجینه دانش جهان اسلام
    کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی با زیربنایی به مساحت 28 هزار و 800 مترمربع مطابق با استانداردهای بین‌المللی و با رعایت اصول معماری اسلامی- ایرانی ساخته شده و مجهز به امکانات روز دنیا در زمینه‌ی کتاب‌داری است.
کتابخانه تخصصی امام رضا(ع)
  • 1395/11/19 سه‌شنبه کتابخانه تخصصی امام رضا(ع)
    طبق سند چشم‌انداز فرهنگی آستان قدس رضوی، محوری‌ترین رسالت این آستان، نشر و گسترش معارف رضوی در سراسر جهان است. با همین نگاه، کتابخانه تخصصی امام رضا(ع) در بهمن ماه 1379 راه‌اندازی شد.
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.