.

به دستور تولیت آستان قدس رضوی انجام شد،

آغاز طرح اشتغال‌زایی دامپروری 200 رأسی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان

با دستور تولیت آستان قدس رضوی طرح اشتغال‌زایی دامپروری 200 رأسی در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

1397/11/21 يكشنبه

به گزارش خبرنگار آستان‌نیوز، محسن مسعودیان‌راد دستیار ویژه معاونت امداد مستضعفان آستان قدس رضوی امروز در مراسم رونمایی از طرح‌های اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی این معاونت در سراسر کشور که با حضور تولیت آستان قدس رضوی در مرکز نمایشگاه‌ها و همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: طرح اشتغال پایدار از طریق راه‌اندازی دامداری نیمه صنعتی در زاوین کلات، راه اندازی ۲۵ جایگاه دام در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان و تهیه علوفه دام، طرح اشتغال چاه زول در خواف، طرح ساخت منازل محرومین در سرخس و طرح توزیع تغذیه مادران باردار و کودکان زیر شش سال در استان‌های سه‌گانه خراسان از جمله طرح‌هایی است که توسط این معاونت در آستانه یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۷ اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه طرح اشتغال‌زایی از طریق در اختیار قرار دادن سه هزار و 300 رأس دام سبک توسط آستان قدس رضوی به روستاییان نیازمند در مناطق محروم کلات به ثمرات ارزشمندی رسیده است، اظهار کرد: این طرح درآمدهای مطمئنی را برای محرومان این منطقه ایجاد کرده است که با اصلاحات نژاد این دام‌ها امروز شاهد چهار قلوزایی آن‌ها هستیم که رکورد بزرگی در این زمینه زده شد.
وی تصریح کرد: طرح دامپروری 200 رأسی منطقه سیستان و بلوچستان را با الهام از همین طرح اجرا و همچنین زنجیره تأمین علوفه را در بمپور آغاز کردیم و با این طرح اشتغال مطمئن را برای مردم این شهرستان فراهم آوردیم.
مسعودیان با اشاره به اشتغال‌زایی در سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی گفت: در زمینه ساخت و ساز طرح صد واحدی سرخس انجام شد که امروز حدود ۸۰ درصد آن پیشرفت داشته و اقدام ارزشمندی است که روح امید را در بین مردم و محرومین دمیده است.
دستیار ویژه معاونت امداد مستضعفین آستان قدس رضوی افزود: طرح ساخت منازلی که با مشارکت قرارگاه محرومیت‌زدایی، سازمان بهزیستی و سایر دستگاه‌ها اجرا شده، از دیگر طرح‌هایی است که با حضور آستان قدس موجب برکت و امید برای محرومین شده است.
وی عنوان کرد: توزیع یک میلیون وعده غذایی رایگان بین دانش آموزان محروم از دیگر طرح‌های اجرایی این معاونت در راستای محرومیت زدایی است.
مسعودیان راد بیان کرد: توزیع هشتصد سری جهیزیه با سرانه پنج میلیون تومان وام بلاعوض، نیز از دیگر اقدامات این معاونت در ایام دهه فجر است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.