.

مصطفی خاکسار قهرودی خبر داد،

400 هکتار از اراضي سيستان و بلوچستان زير کشت علوفه‌ای رفت

معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوي گفت: 400 هکتار از اراضي کشاورزي سيستان و بلوچستان با همکاری و مساعدت آستان قدس رضوی به کشت ذرت و يونجه علوفه‌اي اختصاص يافت.

1397/11/22 دوشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نيوز، مصطفي خاکسار قهرودي با بيان اين خبر اظهار کرد: 400 هکتار از اراضي منطقه بمپور استان سيستان و بلوچستان به منظور تأمين علوفه دام‌هاي سبک اعطايي آستان قدس رضوي، با همکاری و مساعدت این نهاد تحت پوشش کشت ذرت و يونجه علوفه‌اي قرار گرفت.
وي با اشاره به اعطاي 48 هزار رأس دام به دامداران استان سيستان و بلوچستان به منظور اشتغال‌زايي بيان کرد: با اجراي طرح اعطاي دام سبک به روستائيان، حلقه کشت علوفه به حلقه دام وصل شد و دامداران براي تأمين علوفه دام‌ها مشکلي نخواهند داشت.
خاکسارقهرودي منطقه بمپور اين استان را از نظر شرايط آب و هوايي، حاصل‌خيزي خاک و دسترسي به منابع آبي براي توليد علوفه بسيار مناسب معرفي کرد و گفت: 200 هکتار از اراضي کشاورزي اين منطقه براي کشت يونجه و 200 هکتار ديگر هم براي کشت ذرت علوفه‌اي اختصاص پيدا کرده است.
معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوي با اشاره به فازبندي اعطاي دام سبک به دامداران بيان کرد: در حال حاضر 200 واحد از 1600 واحد دامي در اختيار دامداران قرار گرفته و براي تأمين علوفه اين دام‌ها، يونجه 50 هکتار از زمين‌ها و ذرت علوفه‌اي 70 هکتار از اراضي به بهره‌برداري رسيده است.
وي عنوان کرد: با کشت اين علوفه‌ها تاکنون براي حدود 30 نفر اشتغال‌زايي صورت گرفته است که با بهره‌برداري از 400 هکتار علوفه اراضي، حداقل يکصد روستايي منطقه سيستان و بلوچستان به اشتغال تمام وقت مشغول مي‌شوند.
به گفته معاون امداد مستضعفان آستان قدس رضوي با اتمام طرح اعطاي 1600 واحد دامي 30 رأسِ به کشاورزان و اختصاص 400 هکتار از اراضي سيستان و بلوچستان براي کشت علوفه مورد نياز اين دام‌ها، حداقل 4500 نفر از اهالي منطقه صاحب شغل مي‌شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.