.

ثبت بیش از 580 رقبه وقفی آستان قدس رضوی در سامانه حدنگار کشور

معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی از ثبت بیش از 580 رقبه و پلاک ثبتی موقوفاتی آستان قدس رضوی در سامانه حدنگار کشور خبر داد.

1397/1/14 سه‌شنبه

به گزارش آستان نیوز، غلامرضا رحمتی زاده با اشاره به تاکیدات تولیت آستان قدس رضوی مبنی بر حفظ و صیانت از غبطه وقف و رعایت دقیق نیات واقفان اظهار کرد: مطابق قانون جامع حدنگار کشور، تمامی اسناد و مدارک مالکیت دفترچه‌ای باید به اسناد مالکیت حدنگار تبدیل شود که اجرای آن نیاز به عملیاتی کردن هر چه بهتر این قانون در املاک و اراضی مربوط به موقوفات امام هشتم(ع) داشت.
وی افزود: به همین منظور از اوایل اردیبهشت سال 96، مشخصات بیش از 580 رقبه و پلاک ثبتی مربوط به موقوفات آستان قدس رضوی در سامانه حدنگار کشور جانمایی شد که هم اکنون قابل بهره‌برداری است.
رحمتی زاده گفت: با توجه به وجود پلاک‌های ثبتی متعدد مربوط به اراضی و املاک موقوفه آستان قدس رضوی و به لحاظ رعایت صحت و دقت عمل، به تدریج پلاک‌های مربوط به اراضی و املاک متعلق به موقوفات این نهاد مقدس در سامانه حدنگار کشور جانمایی و ثبت می‌شود.
وی با اشاره به مزیت‌های این اقدام تصریح کرد: تثبیت مالکیت، پیشگیری از صدور اسناد معارض، روان‌سازی و شفافیت در پاسخ‌گویی به مراجعه‌کنندگان و متقاضیان صدور سند، صرفه جویی در وقت و زمان، کاهش مراجعات اداری، جلوگیری از وقوع سوء استفاده‌های احتمالی، پرهیز و خودداری از هرگونه اظهار سلایق شخصی و رویه های فردی از جمله نتایج فعال‌سازی سامانه حدنگار کشور به منظور تکریم مراجعان و متعاملان صورت گرفته در نهاد بزرگ آستان قدس رضوی است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.