.

1400 ختم قرآن با موقوفه «میرزا سعید خان موتمن‌الملک»

میرزا سعید خان موتمن‌الملک، موقوفات خود را در سال 1292 هجری قمری برای آستان قدس رضوی وقف کرد. در مصارف موقوفاتی وقف‌نامه‌ او آورده شده که با درآمدش 2 نفر حافظ قرآن‌ بر سر مدفن واقف به قرآن خوانی بپردازند.

1397/9/13 سه‌شنبه

آیاتی که بسیاری از واقفان و خیرخواهان تلاش داشته‌اند تا در دوران زندگی‌ خود با به جا گذاشتن دستاوردهایی ارزشمند، زمینه بهره‌مندی از آثار و برکات الهی آن را فراهم آورند. فقرا و مستمندان، تنظیف و تعطیر بارگاه رضوی و نیز اولاد و ذوی‌الارحام از جمله دیگر مصارف این مجموعه موقوفات به شمار می‌آید و واقف با نیت خیرخواهانه خود تلاش داشته قدم کوچکی در راه تقرب به درگاه الهی و جلب رضایت ائمه اطهار بردارد.

ختم قرآن با قدمتی 147 ساله
خوشبختی، نعمت والایی است که در بسیاری از اعمال دنیای بشری نهفته است؛ خواندن آیات الهی کتاب آسمانی از جمله اقدامات مورد اهتمام بسیاری از علما و فقها در طول دوران زندگانی است. بر اساس این وقف‌نامه، دو نفر قاری قرآن بر اساس نیت واقف هر روزه صبح و عصر به قرائت قرآن می‌پردازند. هم‌اکنون نیت این واقف در رواق دارالزهد انجام می‌شود، ولی پیش از این، مراسم قرآن‌خوانی در رواق دارالسیاده انجام می‌شده است. این موقوفه دارای قدمتی 130 ساله است که موجب شده تا برکات و ثمرات آیات روح‌بخش قرآن به واقف آن بازگردانده شود. به دنبال این وقف پر برکت که سال‌ها قدمت دارد، هم‌اکنون افراد بسیاری تلاش می‌کنند تا از منش و سبک والای میرزا سعید خان موتمن‌الملک پیروی کنند و قرائت هر یک از آیات الهی کتاب آسمانی پس از مرگ، رهاورد نجات انسان‌ها و رستگاری‌شان شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.