.

در ماه مبارک رمضان سال 97 انجام شد،

اختصاص 64 میلیون تومان به تهیدستان با موقوفه «محمود بیگا»

معاون امور حقوقی و موقوفات آستان قدس رضوی گفت: در ماه مبارک رمضان سال جاری با درآمد موقوفه «محمود بیگا» 64 میلیون تومان به تأمین افطاری برای تهیدستان و فقرای زیرمجموعه خیریه‌های سطح شهر مشهد اختصاص یافته است.

1397/9/17 شنبه

حجت‌الاسلام والمسلمین رضا دانشور ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز درباره این موقوفه بیان کرد: «محمود بیگا» از جمله واقفانی است که در سال 1120 هجری قمری موقوفات خود را برای آستان قدس رضوی وقف کرده است.
وی عنوان کرد: این واقف، پنج دانگ تمام مزرعه خیرآباد محراب‌خانی معروف به محمودآباد، دو دانگ قنات درویش بیگ به همراه 13 هزار مترمربع زمین در مشهد را برای آستان قدس رضوی وقف کرده که دارای مصارف متعددی از جمله ایتام سادات، نایب‌الزیاره و فقرا و مستمندان است. معاون امور حقوقی و موقوفات با اشاره به مصارف این موقوفه گفت: در این وقف‌‌نامه تأکید شده هر ساله درآمد موقوفات برای پخت حلیم در ماه مبارک رمضان برای فقرا و تهیدستان به مصرف برسد و چنان‌چه درآمدی به جا ماند، برای پخت حلیم در دیگر ایام سال مورد استفاده قرار گیرد.
دانشور ثانی با اشاره به شیوه اجرای مصرف این موقوفه ادامه داد: بر اساس این وقف‌نامه در طول 30 شب ماه مبارک رمضان افطاری در خیریه امام هادی(ع) تهیه شده و سپس میان تمام خیریه‌های سطح شهر مشهد توزیع می‌شود.
وی افزود: بر اساس این وقف این مقدار غذا امسال و در طول ماه مبارک رمضان هر شب به میزان 600 پرس و در مجموع 30 شب 18 هزار پرس حلیم بوده است.
بر این اساس 18 هزار تهیدست توانسته‌اند از درآمد موقوفه‌ای که بیش از 300 سال است تهیدستان از آن اطعام می‌شوند، در ماه مبارک رمضان امسال بهره‌مند شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.