.

غلامرضا رحمتي‌زاده:

پرداخت نقدی اقساط آتی مستأجران اراضی شهری مشمول پاداش می‌شود

معاون املاك و اراضي آستان قدس رضوي اظهار کرد: پرداخت نقدی اقساط آتی مستأجران اراضی شهری مشمول پاداش نقدی می‌شود.

1397/9/21 چهارشنبه

غلامرضا رحمتي‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز گفت: آن دسته از مستأجرانی که اقساط سررسیدهای آتی خود را پیش از موعد پرداخت کنند، مشمول پاداش نقدی تا سقف 24 درصد می‌شوند و افرادی که برای تسویه زودتر از موعد اقدام کنند از پاداش 20 تا 24 درصدی بهره‌مند خواهند شد.
وی با اشاره به جزئیات این طرح افزود: نرخ پاداش تعجیل پرداخت نقدی برای سررسیدهای آتی یک ساله ۲۰ درصد و برای سررسیدهای کمتر از یک سال ماهانه 1/6 درصد نسبت به ایام باقی مانده تا سررسید لحاظ می‌شود.
معاون املاك و اراضي آستان قدس رضوي ادامه داد: این نرخ برای سررسیدهای آتی دو ساله ۲۲ درصد و برای سه ساله و بیش‌تر، ۲۴ درصد لحاظ می‌شود تا مستأجران نسبت به پرداخت و تسویه اقساط آتی رغبت بیشتری داشته باشند.
رحمتي‌زاده با بیان اینکه افرادی مشمول استفاده از این مصوبه می‌شوند که بدهی معوقه نداشته باشند، اضافه کرد: مستأجران می‌توانند با مراجعه به ادارات املاک و اراضی آستان قدس رضوی به منظور تعجیل در پرداخت اقساط سررسیدهای آتی اقدام و از مساعدت آستان قدس رضوی در این خصوص بهره‌مند شوند.
وی اظهار کرد: مستاجران اراضي موقوفه آستان قدس رضوی با اقدام به موقع در تجديد اجاره، مي‌توانند از مزاياي زماني در محاسبات نرخ اجاره بهاء بهره‌مند شوند.
رحمتي‌زاده افزود: با توجه به اینکه مبناي دريافت حقوق اجاره موقوفات متعلق به آستان قدس رضوی برای تعيين نرخ اجاره بهاي سالانه در دفترچه ارزش معاملاتي املاك از سوي ادارات امور مالياتي اعلام شده، مستاجران مي‌توانند با اقدام به موقع ضمن عمل به تكليف شرعي و قانوني از مزاياي زماني اين محاسبات بهره‌مند شوند.
وی افزود: چنانچه مستاجران به هر دليلي براي تجديد اجاره بهاي اراضي موقوفه آستان قدس رضوي اقدام نكنند در هنگام مراجعه براي تجديد اجاره بهاء، محاسبات لازم بر اساس نرخ مربوط به زمان مراجعه آنان صورت مي‌گيرد.
معاون املاك و اراضي آستان قدس رضوي ادامه داد: بر این اساس هرگونه تاخير مراجعه مستلزم افزايش ميزان پرداخت حقوق موقوفه بر مبنای دفترچه ارزش معاملاتی املاک مصوب و متناسب با زمان مراجعه مستاجران خواهد بود.
رحمتی‌زاده اضافه كرد: در بسياري از موارد تاخير مستاجران موجب بروز مشكلاتي از جمله عدم امكان در رهن قرار گرفتن سند اجاره نزد بانك‌ها براي مستاجران مي‌شود که با مراجعه به موقع مستاجران جهت تمدید اجاره و پرداخت حقوق آستان قدس رضوی ضمن جلوگيري از اتلاف وقت، متقاضيان مي‌توانند از نقل و انتقال سريع و آسان مورد اجاره و ساير موارد مربوطه بهره‌مند شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.