.

وقفی متفاوت از امیرحسین خان نظام‌الدوله؛

تهیه البسه گرم برای زائران تهیدست در فصل زمستان

امیرحسین خان نظام‌الدوله واقفی است که با نگاه ژرف‌‌اندیش خود در سال 1291 هجری قمری، نصف مزرعه محمدآباد خدربیک به همراه شش دانگ از تمام مزرعه بحرآباد در مشهد را برای آستان قدس رضوی وقف کرده است.

1397/9/22 پنجشنبه

به گزارش خبرنگار آستان نیوز، امیرحسین خان نظام‌الدوله با نگاهی متفاوت، همدردی و همدلی با فقرا و مساکین را در اولویت وقف خود قرار داده است و در مصارف موقوفه‌اش این‌طور آورده که هر ساله بخشی از درآمد موقوفاتش را در ابتدای آذر ماه برای خرید کاپشن و لباس گرم استفاده کنند تا به زائران بیمار، ناتوان، فقرا و غربایی که توانایی حفظ خود از سرما را ندارند، هدیه دهند. در این وقف از بین اقشار مختلف جامعه، علما و سادات بر عامه مردم و نیز زائران بیمار بر افراد سالم مقدم هستند. درآمد این مجموعه موقوفات برای مصارف دیگری مانند زوار و متفرقه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اختصاص بودجه 35 میلیون تومانی
در سال جاری به منظور برآورده شدن این وقف، 35 میلیون تومان به تأمین البسه گرم برای زائران فقیر و تهیدست اختصاص پیدا کرده است. به این ‌ترتیب زائران کم‌بضاعت با دریافت کاپشن، کلاه، ژاکت و... می‌توانند با آرامش بیشتری طعم شیرین زیارت را بچشند.‌ در سال 96 نیز 40 میلیون تومان به این امر از محل منابع واقف اختصاص یافته تا نیاز 100 زائر تهیدست در فصل زمستان برآورده شود. در این موقوفه، کرامت والای انسانی به چشم می‌خورد. چرا که واقف در وقف خود قید کرده ارائه البسه با حفظ شأن و کرامت زائر همراه باشد تا ذره‌ای از آبرو و جایگاه زائر کم نشود. چه خوب است نگاه ژرف‌اندیشانه و منش والای چنین واقفانی را تحسین کرده و تلاش کنیم قدمی هر چند کوچک در مسیر آنان برداریم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.