.

در گفت و گو با اسماعیل زرین‌زاده مطرح شد؛

جذب چغندر کارخانه قند چناران 40 درصد بالاتر از ظرفیت

کارخانه قند چناران تابعه سازمان اقتصادی رضوی واقع در 45 کیلومتری جاده مشهد-قوچان، شصت و چهارمین سال بهره‌برداری خود را پشت سر می‌گذارد.

1398/2/31 سه‌شنبه

این کارخانه‌ یک سال بعد از تاسیس در سال 1334 ، با ظرفیت 350 تن مصرف روزانه چغندر فعالیت خود را آغاز کرد. کارخانه قند چناران تابعه سازمان اقتصادی رضوی طی این سال‌ها توانسته خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان محصولات با کیفیت در کشور مطرح کند. با نزدیک شدن به زمان بهره‌برداری فصلی این کارخانه، به گفت و گو با اسمعیل زرین‌زاده مدیرعامل شرکت قند چناران پیرامون موضوعاتی همچون مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته طی سه سال اخیر، ارتقاء کیفی محصولات، اشتغال‌زایی و... پرداخته‌ایم.

شرکت قند چناران زمینه اشتغال‌زایی برای چند نفر را فراهم کرده است؟
کارخانه قند چناران تعدادی کارکنان دائم دارد که در حال حاضر حدود 95 نفر هستند. اما با توجه به فصلی بودن فعالیت کارخانه‌های قند، در زمان بهره‌برداری 210 نفر پرسنل موقت ویژه این فصل به نیروهای شرکت اضافه می‌شوند. علاوه بر این در زمان تعمیرات خطوط برای حدود 30 نفر به صورت موقت اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.

کارخانه قند چناران چه رویکردی را به ویژه طی سه سال اخیر دنبال کرده است؟
کارخانه قند چناران متعلق به آستان قدس رضوی است و با توجه به تغییر و تحولات انجام شده به ویژه در چند سال اخیر رویکرد خود را تغییر داده است. ظرفیت کارخانه یکی از این موارد به شمار می‌رود که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی، برای بازطراحی فضای آن طی سه سال اخیر اقداماتی صورت پذیرفت، به گونه‌ای که ظرفیت اسمی کارخانه که در گذشته هزار تن بود، با صرف کمترین هزینه به هزار و 500 تن ارتقاء داده شد.

در راستای ارتقای کیفیت محصولات شرکت چه اقداماتی انجام شده است؟

یکی از مهم‌ترین اقدامات را به جرئت می‌توان مقوله ارتقای کیفیت محصول عنوان کرد. توانستیم طی چند سال اخیر کیفیت محصول را به بهترین نحو ممکن رسانده و استانداردهای لازم را نه تنها را عایت کرده، بلکه خیلی بهتر از استاندارد ملی، محصولاتی را نیز تولید کنیم.

شرکت قند چناران چه خدماتی را به چغندرکاران ارائه می‌دهد؟
با توجه به اینکه برای بقای کارخانه قند چناران، نیاز به کشت چغندر در این منطقه وجود دارد، لذا برنامه‌های خاصی در دستور کار قرار گرفت که از جمله این موارد می‌توان به ارائه خدمات بخش کشاورزی شرکت قند چناران به کشاورزان در زمینه‌های کاشت، داشت و برداشت اشاره کرد. در این راستا ضمن تهیه بذر، طرح‌های تحقیقاتی خوبی در منطقه اجرا شده است؛ به این صورت بذرهای مناسب انتخاب شده و همه ساله در اختیار کشاورزان قرار داده می‌شود. ارائه سم، کود و خدمات ترویجی نیز از طریق کارخانه و کارکنان شرکت انجام می‌شود. علاوه بر این، بخش خدمات کشاورزی را با هدف ارائه خدمات بهتر به کشاورزان در 2 سال اخیر با خرید 10 دستگاه تراکتور تجهیز کرده‌ایم. تمامی این اقدامات باعث شده تا جذابیتی برای کشاورزان منطقه برای کشت چغندر قند ایجاد شود؛ به طوری که کارخانه قند چناران توانست در سال جاری 40 درصد بالاتر از ظرفیت اسمی خود جذب چغندر قند داشته باشد که این رقم در سال گذشته 50 درصد بوده است. علی‌رغم این که در سال 1397 شاهد بیش از 35 درصد کاهش تولید چغندر در کارخانه‌های قند استان خراسان بوده‌ایم، این رقم در کارخانه قند چناران به کمتر از 7 درصد رسیده است که علت آن به خدمات ارائه شده به کشاورزان برمی‌گردد.

حمایت دولت از کارخانه‌های قند چطور بوده است؟
صنعت قند در 10 سال اخیر مورد بی مهری قرار گرفته است؛ به این صورت که یا شاهد واردات بی رویه شکر بوده‌ایم یا مسئله نرخ‌گذاری ناعادلانه انجام شده است. قند و شکر صنعتی استراتژیک نه تنها در ایران، بلکه در دنیا است اما متاسفانه طی این مدت دولت نه تنها نتوانسته به این صنعت آن طور که باید و شاید کمک کند، حتی گاهی در خلاف جهت تولید نیز حرکت کرده است؛ به گونه‌ای که سال‌های اخیر با واردات بی‌رویه شکر روبه‌رو بوده‌ایم. از طرفی دیگر دولت تعیین می‌کند نرخ چغندر و شکر باید طبق همان رقم‌های تعیین شده فروخته شود که نرخ اعلامیه شکر تا کنون عادلانه نبوده است و زمان اعلام نرخ شکر در بسیاری از سال‌ها به ویژه سال‌های اخیر، باعث شده تا حتی کارخانجات نتوانند محصول خود را به نرخ مصوب بفروشند. دولت نرخ شکر را در سه سال گذشته به صورت دو بخشی اعلام کرده که بخشی به صورت سوبسید و بخشی از طریق فروش محصولات کارخانجات بوده است. با این حال در بخش مربوط به سوبسید، دولت متاسفانه به وعده‌هایی که داده بود عمل نکرده و این موضوع باعث تحمیل هزینه‌های مالی زیادی به کارخانه‌های تولید قند شده است. معتقد هستم چغندر تنها به عنوان یک محصول تولیدی مطرح نیست، بلکه از حدود 5 درصد آن تفاله خشک تولید می‌شود که برای مصرف دام مورد استفاده قرار می‌گیرد و از نزدیک 4 تا 5 درصد چغندر، ملاس تهیه می‌شود که به عنوان محصول اولیه و مصرفی برای کارخانه‌جات صنایع تخمیری مانند تولیدکننده‌های الکل، خمیرمایه و... کاربرد دارد. لذا چنانچه بتوانیم چغندر را به طور اقتصادی و با راندمان بالا تولید کنیم قطعا خواهیم توانست شکر مورد نیاز کشور را تامین کنیم، به طوری که در سال گذشته با ثبت بالاترین رکورد تاریخی کشور در تولید شکر با بیش از 2 میلیون تن، توانستیم کشور را به خود‌کفایی برسانیم که متاسفانه با اخذ تصمیمات نادرست از این مقدار در سال جاری چیزی حدود 500 هزار تن کاسته خواهد شد و در نتیجه مجبور به واردات 500 یا 600 هزار تن شکر هستیم. تمامی این موارد در حالی است که از طریق مدیریت صحیح خواهیم توانست، جلوی واردات را گرفته و از خروج بی‌رویه ارز از کشور جلوگیری کنیم.


تهیه و تنظیم: هدی زاهدی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.