.

در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین مطرح شد:

پرورش ماهی کفال در آب‌های شور کشت‌وصنعت اسفراین

شرکت کشت و صنعت اسفراین، یکی از مجموعه‌های فعال هلدینگ کشاورزی، دامپروری و صنایع غذایی سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی در عرصه باغی، زراعی، شیلات و... است

1398/3/12 يكشنبه

که اقدامات در خور توجهی را نه تنها در سطح آستان قدس رضوی، بلکه در سطح کشور انجام داده است. پروژه پرورش و تولید ماهی کفال از جمله این اقدامات به شمار می‌رود که در سال 1393 کلید زده شد و این مجموعه اکنون در صدد است تا برای نخستین بار در سطح کشور تکثیر این گونه ماهی را برای عرضه به مصرف‌کنندگان با همکاری سازمان‌های دانش‌بنیان انجام دهد. در این راستا گفت و گویی با دکتر حمید برکی؛ مدیر عامل شرکت کشت و صنعت اسفراین داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

چند استخر توسط این شرکت به پرورش ماهی کفال اختصاص داده شده است و آیا این استخر‌ها فقط به پرورش ماهی اختصاص دارد و یا برای آبیاری زمین‌های کشاورزی نیز استفاده می‌شود؟
یک باب استخر خاکی با ظرفیت 3 هزار متر مکعب به پرورش این ماهی اختصاص داده شده و به دلیل شوری بسیار زیاد آب(حدود 20 هزار) صرفا برای پرورش ماهی مورد استفاده قرار گرفته است. این استخر از نوع خاکی و مخصوص پرورش ماهیان گرمابی همچون کپور و کفال است.

چه تعداد ماهی کفال و از چه سالی در این استخرها در حال پرورش است؟
از سال 1393 تعداد 3 هزار قطعه ماهی کفال خریداری شده و تا کنون در حال پرورش است.

چرا ماهی کفال را برای پرورش انتخاب کرده‌اید؟
ماهی کفال از نقطه نظر اقتصادی در مقایسه با ماهی قزل‌آلا و سایر ماهیان پرورشی، ارجحیت دارد. ماهی کفال به صورت پرورشی موجود نیست و ماهی موجود در بازار برای فروش نیز از دریا صید می‌شود، به همین دلیل با پرورش و تکثیر این ماهی می‌توان در سطح وسیعی آن را تولید کرد و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داد. در همین راستا شرکت کشت و صنعت اسفراین در قالب طرحی تحقیقاتی تعدادی بچه ماهی کفال را در سال 93 خریداری و نسبت به پرورش و تغذیه دستی آن‌ها اقدام نموده است. علاوه بر این، ویژگی‌هایی نظیر مقاومت بالا نسبت به شوری آب، رشد مناسب و بازار خوب باعث شده تا پرورش ماهی کفال به عنوان گونه‌ای اقتصادی در دستور کار این شرکت قرار گیرد.

در خصوص نحوه پرورش ماهی کفال توضیح دهید.
کفال، ماهی دریایی است و در شرایط معمول، عادت به غذای دستی ندارد اما در شرکت کشت و صنعت اسفراین این موضوع تحقق یافته و اولین قدم برای پرورش گونه مذکور برداشته شده است. ماهی کفال، گونه گرمابی است و در دمای کمتر از 17 درجه سانتی‌گراد از خوردن غذا اجتناب کرده و به رکود می‌رود. مناسب‌ترین دما برای تغذیه و رشد ماهی کفال 25-23 درجه سانتی‌گراد است که دمای مزبور در بازه زمانی نسبتاً طولانی در این شرکت فراهم است.

موضوع تکثیر مصنوعی ماهی کفال تا کنون در کشور انجام نشده است. در این خصوص چه برنامه‌ای را برای همکاری با مراکز مربوطه در دستور کار دارید؟
در ایران تلاش‌هایی برای تکثیر این ماهی انجام شده اما به نتیجه نرسیده است. با توجه به اینکه ماهی موجود در شرکت کشت و صنعت اسفراین ماهی کفال از گونه  mugil cephalus می‌باشد، لذا این ماهی طی 4 سال به غذای دستی عادت داده شده و در سال 1397 نیز با غذای مولد کپور تغذیه شده که باعث رشد مناسب و بهبود وضعیت گناد‌های جنسی آن شده است. از طرفی این ماهی با توجه به اینکه به فضای مصنوعی برای پرورش عادت داده شده است، لذا امکان تکثیر آن بهتر از ماهی صید شده از دریا می‌باشد که این مسئله‌ای حیاتی در بحث تکثیر ماهی کفال محسوب می‌شود. با توجه به اینکه تکثیر این ماهی به فضای آزمایشگاهی و شرایط مناسب به ویژه از لحاظ دما نیاز دارد، شرکت کشت و صنعت اسفراین برای ادامه روند تکثیر یکی از مراکز تحقیقاتی چابهار وارد همکاری شده است تا نتیجه مطلوبی به دست آید. علاوه بر این شهر چابهار به لحاظ دمایی و محیطی، نه تنها شرایط بلکه زیر‌ساخت‌های مناسبتری را برای تکثیر این ماهی در اختیار دارد.

در خصوص اهمیت استفاده بهینه از آب‌های شور از طریق پرورش ماهی توضیح دهید.
با توجه به اینکه بخشی از منابع آبی این شرکت بسیار شور است و آب‌های مذکور قابل استفاده در بخش کشاورزی نمی‌باشد، لذا شرکت کشت و صنعت اسفراین تهدید مزبور را به فرصت تبدیل کرده است و ضمن آن به واسطه شوری بسیار زیاد آب، ماهی سالم‌(بدون مصرف آنتی‌بیوتیک‌) و بسیار لذیذی را تولید و عرضه می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که پرورش ماهی تا حدودی باعث کاهش ec آب‌های شور نیز می‌شود که به نوبه خود مزیتی دو چندان برای پرورش شیلات در این منطقه به شمار می‌رود.
این شرکت علاوه بر ماهی کفال، پرورش ماهی قزل‌آلا را از چند سال گذشته آغاز کرده است، در خصوص ویژگی‌های این محصول سلامتی‌بخش و اهمیت پرورش آن به عنوان منبع غنی پروتئین بفرمایید.
بیشترین میزان امگا 3 در ماهی قزل‌آلا وجود دارد و همین امر سبب شده تا این ماهی به بمب امگا 3 معروف شود. این اسید چرب، خستگی، درد عضلانی، خشکی و خارش پوست، سردرد، بی‌خوابی، شکنندگی مو و ناخن‌ها و عدم تمرکز را کاهش می‌دهد و برای التیام بیماری‌های قلبی ـ عروقی، رماتیسم مفصلی، آسم و کاهش التهاب آرتریت روماتوئید موثر است. علاوه بر این، امگا 3 در زنان باردار از طریق گردش خون به جنین رسیده و موجب رشد مغزی و افزایش ضریب هوشی نوزاد می‌شود. ضمناً همان‌طور که اشاره شد این شرکت به واسطه شوری بسیار بالای آب و داشتن ماهیت ضدعفونی از هیچ‌گونه دارو و آنتی‌بیوتیکی در پرورش ماهی استفاده نمی‌کند. لذا ماهی تولیدی کاملاً سالم و طبیعی بوده و علاوه بر آن به دلیل پرورش در آب شور از کیفیت و طعم متمایزی برخوردار است.

تهیه و تنظیم: هدی زاهدی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.