.

ویژه برنامه تابستانی برای کودکان در حرم رضوی؛

آموزش مفاهیم دینی با قصه‌های قرآنی

بعد از ظهر گرم تابستانی بود، ولی محوطه پایگاه آداب زیادت شهید هاشمی نژاد حرم مطهر رضوی از سر و صدای کودکان گرمتر و صیمانه تر از فضای حاکم بر صحن‌ها بود.

1397/4/23 شنبه

اینجا بچه‌ها گرد هم آمده‌اند تا در ویژه برنامه و طرح تابستانی پروانه‌های کاغذی در قالب دورهمی‌های خلاق ویژه نونهالان و در کارگاه‌های آموزشی شرکت کنند.
شادی در چشمان کودکان برق می‌زد با بحث های کودکانه که با هم سن و سالان خودشان داشتند فضای شادی را در پایگاه آداب زیارت حرم مطهر رضوی به وجود آورده بودند. در همان شلوغی کودکانه دختر و پسر به طور جداگانه وارد کلاس‌های می‌شدند، چهره‌ها هیجان‌زده است و همه عجله دارند برای وارد شدن به برنامه طرح تابستانی پروانه‌های کاغذی.
طرح «پروانه کاغذی» ویژه برنامه تابستانی است که از سوی به نشر با محوریت دانش آموزی «کتاباران» طراحی در قالب دورهمی‌های قصه‌گویی خلاق به همراه نقاشی، اوریگامی و کاردستی برای مخاطبین نورالهدی 4 تا 9 سال در طول تابستان 97 در پایگاه های آداب زیارت حرم مطهر رضوی اجرا می‌شود.
نشست ها و گار گاه‌های طرح «پروانه کاغذی» با محوریت تقویت مهارت‌های ارتباطی و با مباحثی همچون «داستان تخیلی با مفهوم قرآنی»، «قصه‌های حنانه»، «تقویت روحیه پرسشگری»، «همه می‌تونن خلاق باشن»، «داستان‌های فکری»، «قصه، بازی، شادی» با موضوع تفکر خلاق و حل مسئله، «بهترین داستان‌های دنیا برای کودکان» با موضوع آشنایی با دنیای حیوانات در قالب 10 جلسه برپا خواهد شد.

توجه به نیاز‌های دینی کودکان
در گوشه‌ای از سالن پایگاه آداب زیارت هاشمی نژاد مادران با نظم بر روی صندلی‌هایی چیده شده نشست‌اند و با دقت به حرف‌های مربی با موضوع مهارت های ارتباطی گوش فرا می‌دهد.
راضیه شکوهی به همراه دو فرزندش که از اعضای نورالهدی هستند در ویژه برنامه پروانه‌های کاغذی حضور پیدا کرده است. در حاشیه این برنامه می‌گوید: من دو سال پیش از طریق پوسترهای اطلاع رسانی از فعالیت‌های سامانه نورالهدی مطلع شدم و دو فرزندم را عضو سامانه نورالهدی کردم.
شکوهی با ابراز رضایت از خدمات رسانی سامانه نورالهدی می‌‌افزاید: ارسال محصولات فرهنگی و علمی از سوی سامانه نورالهدی حرم مطهر رضوی به صورت مستمر و مناسبتی بسیار خوب است و به کارگیری مطالب متنوع زمینه گرایش کودکان به مفاهیم دینی و عمل به دستورات الهی را دو چندان می‌کند.
وی برنامه‌های اجرایی برای مخاطبان نورالهدی را یک حرکت ارزشمند می‌داند و می‌گوید: توجه به نیازهای فرهنگ دینی و اجتماعی کودکان یکی از امتیازات برجسته سامانه نورالهدی حرم مطهر رضوی است که در قالب محصولات فرهنگی به کودکان ارائه می‌شود.
شکوهی می‌افزاید: فرزندان من علاقه زیادی به شرکت در مسابقات طراحی شده در نشریه نورالهدی دارند و به طور مرتب در این مسابقات شرکت می‌کنند و تا کنون چند بار برنده شده‌اند و جوایز فرهنگی از سوی آستان قدس رضوی دریافت کرده‌اند.
وی می‌‌گوید: مسابقات نورالهدی موثرترین وسیله برای تشویق بچه‌ها به مطالعه است چون مطالب ارائه شده در بسته‌های فرهنگی و نشریات نورالهدی برگرفته از منابع دینی بوده در تربیت کودکان نیز تأثیر بسزایی می‌گذارد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
بارگذاری 28 نماهنگ با عنوان «صبر» در صفحه کودکانه نورالهدی
درگذرگاه نوجوانی
آموزش و سرگرمی با زبان کودکانه
«حرم» ویژه کودکان منتشر شد
جلوه هایی از عشق و ارادت کودکانه به امام مهربانی ها
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.