.

در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

شیر دادن کودک، بیش از 10 فایده برای مادر دارد

یک کارشناس طب اسلامی گفت: شیر دادن کودک، بیش از 10 فایده برای مادر دارد و باعث رشد صحیح جسمی و روحی کودک می‌شود.

1393/7/27 يكشنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع مراقبت‌ها و توصیه‌های شیردادن به فرزند، سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه شیر دادن برای مادر فواید زیادی دارد، بیان کرد: شیر دادن به فرزند برای مادر بیش از 10 فایده دارد که شامل پیش‌گیری از سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان و کم خونی می شود.
ضیایی گفت: شیر دادن به فرزند باعث کمتر و قطع شدن خون‌های بعد از وضع حمل مادر شده و از درد سینه، استرس، انسداد مجاری شیر، اضطراب و دلهره جلوگیری می‌کند.
وی در ادامه افزود: شیر دادن باعث نشاط مادر شده و از عدم اعتماد به نفس و عدم آرامش خاطر جلوگیری می‌کند.

تصورهای مادران از شیر ندادن
این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه برخی از مادران از شیر دادن به فرزند تصورهای باطلی دارند، اظهار داشت: رقیق بودن و کم بودن شیر توجیه مناسبی برای شیر ندادن به فرزند نیست و شیر خشک به هیچ‌وجه جای شیر مادر را برای فرزند نمی‌گیرد.
این کارشناس طب اسلامی گفت: در شیر مادر پروتئین‌هایی است که هرگز در شیرخشک یافت نمی‌شود.
ضیایی درباره زیاد شدن شیر مادر، اظهار کرد: کاهو پخته، سبزی ریحان، مغز خام بادام شیرین و انار شیرین باعث زیاد شدن و بهتر شدن شیرمادر می‌شود.
این کارشناس طب اسلامی با اشاره به اینکه شیر مادر تاثیرات فراوانی بر فرزند دارد، بیان کرد: شیر مادر به رشد طبیعی و هم‌گون‌ شدن آرواره‌های کودک کمک کرده و ضریب هوشی کودک را نیز بالا می‌برد.
وی اضافه کرد: شیر دادن مادر به فرزند باعث می‌شود تا فرزند دچار نگرانی و استرس دائمی نشده و حس اعتماد به نفس بالایی داشته باشد.
به گفته ضیایی نرم‌خویی، رفتار مثبت، روابط عمومی ایده‌آل و آرامش از دیگر آثار کودکی است که از شیر مادر تغذیه می‌کند.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
شیر دادن به کودک بیش از 10 فایده برای مادر دارد
خوردن پنیر در وعده صبحانه، باعث کم شدن حافظه می شود
خوردن چای بعد از وعده غذایی، خاصیت غذا را از بین می برد
با طب سنتی می‌توان سبک زندگی را اصلاح کرد
حمام طولانی از سرطان و بیماری های پوستی جلوگیری می کند
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز