.

در ویژه برنامه طب‌المعصومین(ع) عنوان شد؛

خوردن انار، باعث شفافیت پوست می‌شود

یک کارشناس طب اسلامی گفت: خوردن انار باعث شفافیت و سفید شدن پوست مادر و کودک شیرخواره می‌شود.

1393/8/27 سه‌شنبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدحسن ضیایی در ویژه برنامه «طب المعصومین(ع)» که با حضور عموم زائران پس از نماز مغرب و عشاء در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با موضوع توصیه‌های پس از زایمان و شیردهی سخنرانی کرد.
وی با بیان اینکه مادران باید در زمان شیردهی، خود را تقویت کنند، بیان کرد: شیره‌ انگور و شیره خرما برای مادر شیرده، مفید و از ضعف‌ مادر جلوگیری می‌کند و باعث ازدیاد شیر نیز می‌شود.
ضیایی گفت: خوردن مخلوط یک قاشق عسل با آب ولرم، و مصرف یک چهارم کاهوی متوسط در روز، باعث ازدیاد شیر مادر و تأمین آهن مورد نیاز فرزند می‌شود.
این محقق و پژوهشگر طب اسلامی درباره زخم‌های سینه در هنگام شیردهی، عنوان کرد: مادر در هنگام شیر دادن باید محل دهان کودک را با دستمال مرطوب پاک کند و دور سینه خود را نیز با دستمال تمیز کند تا بهداشت فرزند و مادر رعایت شود.
وی در ادامه افزود: برای ترمیم زخم‌های دور سینه، باید با روغن کنجد محل زخم را مالش داد تا زخم بهبود یابد.
این کارشناس طب اسلامی گفت: در دوران بارداری، مادر باید شکم خود را با روغن زیتون مالش دهد تا بعد از وضع حمل، آثار آن باقی نماند و بعد از وضع حمل نیز می‌توان بوسیله مالش با روغن زیتون و جوشانده آویشن جای زخم، و آثار قهوه‌ای رنگ بارداری را از بین ببرد.
ضیایی با اشاره به اینکه انار شیرین جای زخم وضع حمل را از بین می‌برد، ادامه داد: با خوردن انار باعث می‌شود تا پوست کودک شفاف و سفید شود.

درمان کمبود وزن کودک

این کارشناس طب اسلامی درباره درمان کمبود وزن کودک، بیان کرد: خوردن روزی 14 عدد بادام شیرین خام، باعث ازدیاد پروتئین شیر مادر شده و کمبود وزن کودک را درمان می‌کند.
وی اضافه کرد: مادران باید کودک را بیست دقیقه شیر دهند زیرا که شیر در 10 دقیق اول آبکی است و در 10 دقیق پایانی سرشار از پروتئین می‌باشد.
گفتنی است سلسله جلسات «طب المعصومین(ع)» هر هفته شنبه‌ها پس از اقامه نماز مغرب و عشاء با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید حسن ضیایی از محققان و پژوهشگران طب اسلامی در حرم مطهر رضوی در حال برگزاری است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
مطالب مرتبط
شیر دادن به کودک بیش از 10 فایده برای مادر دارد
با طب سنتی می‌توان سبک زندگی را اصلاح کرد
وسواس و درمان آن
از این خوشمزه‌های نفرت‌انگیز دوری کنید
قطره استامینوفن باعث بیماری «کبد چرب» می‌شود
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز