پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

جشن بزرگ خانوادگی امام رضایی‌ها نهم خرداد در مشهد برگزار می‌شود
۱۴۰۲-۰۳-۰۷

میزبانی مردم از مردم در شب ولادت امام مهربانی‌ها

جشن ولادت امام رضا(ع) در مشهد مقدس، امسال شور و حالی متفاوت خواهد داشت؛ خیابان امام رضا(ع) مشهد مملو از حضور خانواده‌های زائران و مجاوران و موکب‌های مردمی خواهد شد و برای نخستین بار جشنی بزرگ در خاطره‌انگیزترین خیابان منتهی به حرم مطهر امام مهربانی‌ها برپا می‌شود.

به گزارش آستان نیوز، برپاکنندگان جشن بزرگ خانوادگی امام رضایی‌ها؛ تشکل‌های مردمی، هیئت‌های مذهبی و مؤسسه‌های مردم‌نهاد خواهند بود و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نیز ظرفیت‌های خود را برای همراهی با مردم پای کار خواهند آورد.
 

نهم خرداد، ساعت ۱۶ شب میلاد امام هشتم(ع)
این جشن بزرگ عصر روز سه‌شنبه  یعنی شب میلاد امام مهربانی‌ها در خیابان امام رضا(ع) آغاز خواهد شد. زائران و مجاوران رضوی حدفاصل میدان ۱۵ خرداد تا میدان بیت‌المقدس و ورودی باب‌الرضا(ع) حرم مطهر رضوی گرد هم خواهند آمد و تا پاسی از شب در کنار هم، یکی از بزرگ‌ترین و با نشاط ‌ترین جشن‌های مذهبی در مشهد مقدس را برپا خواهند کرد.
 

رویدادهای جذاب و جُنگ شادی برای کودکان 
برای این جشن چهار رویداد ویژه پیش‌بینی شده است که مهمترین آن‌ها در میدان ۱۵ خرداد، میدان بسیج، چهارراه دانش و میدان بیت‌المقدس برگزار خواهد شد. 
این رویدادهای متنوع و جذاب شامل برنامه‌های جذاب فرهنگی، هنری و ورزشی است و برای گروه‌های سنی مختلف به ویژه کودکان و نوجوانان شگفتانه‌های بسیاری خواهد داشت. پیش‌بینی غرفه‌های بازی و سرگرمی و جُنگ شادی برای کودکان از جمله این شگفتانه‌هاست که بستری مناسب برای حضور خانواده‌ها در این جشن بزرگ همراه با فرزندان خردسالشان را فراهم خواهد کرد.
 

برپایی ۳۰۰ موکب‌ فرهنگی و پذیرایی 
از دیگر ویژگی‌های این جشن بزرگ، برپایی حدود ۳۰۰ موکب فرهنگی و پذیرایی در طول مسیر میدان ۱۵ خرداد تا میدان بیت‌المقدس است که با مشارکت مردم برپا می‌شود تا خود آن‌ها میزبانان اصلی این جشن مردمی و خانوادگی باشند. 
برای هماهنگی تحویل این غرفه‌ها، متقاضیان ارائه خدمت از جمله تشکل‌های مردمی، هیئت‌های مذهبی و مؤسسه‌های مردم‌نهاد می‌توانند عدد یک را به سامانه ۳۰۰۰۸ ارسال کنند تا مقدمات برپایی و تحویل این موکب‌ها انجام شود. 
سه‌شنبه آینده در آستانه سالروز ولادت باسعادت امام هشتم(ع)، با برپایی جشن بزرگ خانوادگی امام رضایی‌ها روزی خاطره‌انگیز برای مشهد، خراسان رضوی و ایران اسلامی عزیز ثبت خواهد شد که الگویی ماندگار برای جشن‌های مردمی و برنامه‌های نشاط آفرین در جامعه خواهد بود؛ جشنی که هم میزبانان و هم میهمانان آن، مردم دلداده امام رضا(ع) هستند و هر چه دارند برای باشکوه‌تر برگزار شدن جشن میلاد ایشان پای کار خواهند آورد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

آزادی محکوم مالی با مساعدت تولیت آستان قدس رضوی/ تقبل بدهی 632 زندانی توسط آستان حضرت رضا(ع)
تولیت آستان قدس رضوی که به منظور سرکشی از خانواده یکی از زندانیان مالی نیازمند در یکی از محلات حاشیه‌ شهر مشهد حضور…

تلویزیون اینترنتی شمس