پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

حجت الاسلام والمسلمین مروی در دیدار تولیت حرم مطهر امامین عسکریین(ع)؛
۱۴۰۲-۰۹-۰۴

سامرا باید به کانون نشر فرهنگ انتظار در جهان تبدیل شود

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ولادت حضرت امام زمان(عج) در شهر سامرا، گفت: شهر مقدس سامرا باید به کانون نشر فرهنگ انتظار در جهان تبدیل شود.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار تولیت آستان قدس امامین عسکریین(ع) که در حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد؛ با اشاره به مظلومیت اعتاب مقدس عراق در طول تاریخ؛ اظهار کرد: عمدتا عتبات عالیات عراق در طی قرن‌ها نه تنها مورد توجه نبوده، بلکه مورد بغض و کینه طواغیت‌ ستمگر نیز بوده‌اند؛ لذا بستر برای کار و جبران عقب ماندگی‌های عمرانی بسیار وجود دارد.
وی ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در عتبه مقدسه عسکریه(ع) در حوزه فعالیت‌های عمرانی و ارتقا خدمات ‌رسانی‌ها، عنوان کرد: تمام ادیان و مذاهب به گونه‌ای به ظهور منجی اعتقاد دارند و شهر مقدس سامرا به عنوان خاستگاه منجی عالم بشریت باید پیام آور انتظار و منجی در عالم باشد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از وظایف ما معرفی امام زمان(عج) به عالم است؛ خاطرنشان کرد: حضرت صاحب الزمان(عج) منجی و نجات دهنده تمام بشریت هستند و هر قدمی که برای معرفی این امام برداشته شود به همان میزان به ظهور حضرت کمک شده است.
وی با بیان اینکه اعتاب مقدسه در کنار فعالیت‌های عمرانی نباید از فعالیت‌های فرهنگی غفلت کنند؛ خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت‌های مهم اعتاب مقدسه که تکمیل کننده فعالیت‌های فرهنگی است، توجه به امور اجتماعی و خدمت رسانی به مردم است.
حجت الاسلام والمسلمین مروی در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به برخی اقدامات خدمت رسان آستان قدس رضوی در عرصه اجتماعی، تصریح کرد: در راستای توسعه خدمات اجتماعی آستان قدس رضوی، بنیاد کرامت رضوی برای خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه نیازمندان ایجاد شده، که با مشارکت‌های مردمی تاکنون خدمات گسترده‌ و متنوعی را به اقشار کم درآمد جامعه ارائه کرده است؛ به عنوان مثال طی دو سال اخیر با اقدامات این بنیاد و همراهی مردم، تعداد قابل توجهی از زنان جرایم غیرعمد مالی محبوس از زندان آزاد شده‌اند.
گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار دکتر محمد قاسم، تولیت حرم مطهر امامین عسکریین(ع)، ضمن شکرگزاری به درگاه الهی برای توفیق تشرف به بارگاه مقدس رضوی، گزارشی از فعالیت‌های عتبه عسكريه(ع) به ویژه در حوزه عمرانی ارائه داد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

انتخابات پرشور مایه افزایش اقتدار و امنیت کشور است/ وقایع غزه چهره حقیقی غرب را آشکار کرد
تولیت آستان قدس رضوی حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی را موجب افزایش اقتدار و امنیت کشور دانست.

تلویزیون اینترنتی