پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

تولیت آستان قدس رضوی:
۱۴۰۲-۱۱-۱۷

مشارکت در انتخابات از مصادیق تقویت و حمایت جریان حق است

تولیت آستان قدس رضوی مشارکت در انتخابات را از مصادیق تقویت و حمایت از جریان حق دانست.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی شامگاه دوشنبه 15 بهمن ماه همزمان با شب شهادت امام موسی بن جعفر(ع) با حضور در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) شهرک آزادگان مشهد، به سیره زندگی ائمه اطهار(ع) در ابراز برائت از دشمنان دین اشاره و عنوان کرد: همانگونه که در مسائل دینی و عبادی باید پیرو ائمه اطهار(ع) بود، در حوزه مسائل اجتماعی و سیاسی نیز باید پیرو آن حضرات بود؛ ابراز برائت از دشمنان خدا، ظالمان و مستکبران سیره تمام حضرات معصومین(ع)، آموزه اسلام و وظیفه دینی هر مسلمان است.
وی افزود: از یک سو ابراز نفرت، برائت و روشنگری نسبت به ظالمان و مستکبران عالم همچون آمریکا و صهیونیست‌ها و از سوی دیگر تقویت جریان حق، توصیه و آموزه ائمه معصومین(ع) بوده و امروز یکی از مصادیق تقویت جریان حق، مسئله شرکت در انتخابات است.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: مردم گلایه‌های به حقی دارند اما در خصوص اصل انقلاب نباید به گونه‌ای عمل کرد که دشمنان شاد شوند؛ حتی آنهایی که انقلابی نیستند اما به ایران علاقه دارند باید توجه داشته باشند که عدم حضور در پای صندوق‌ها، به نفع ایران هم نخواهد بود.
وی گفت: به هر میزان حضور مردم در عرصه‌های انقلابی همچون راهپیمایی‌های مهم و صحنه‌های انتخابات کمرنگ شود؛ به همان میزان دشمنان انقلاب، کشور و ملت ایران خوشحال می‌شوند و سرزمین ایران مورد طمع بدخواهان قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین مروی اشتغال جوانان و گرانی‌ قیمت‌ها را از مسائل مهم جامعه برشمرد و با تأکید بر اینکه قهر با صندوق‌های رأی مشکلی را بر طرف نخواهد کرد؛ تصریح کرد: مشارکت در انتخابات رسالت دینی و ملی مردم است و در مقابل مسئولان نیز وظیفه دارند در جهت رفع مشکلات مردم تلاش جدی کنند؛ اگرچه که رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت حقیقتا شبانه روز در تلاش برای گره گشایی از مشکلات هستند.
وی با طرح این سؤال که برخی می‌پرسند «آیا رهبر معظم انقلاب از مشکلات مطلع هستند؟،» پاسخ داد: بنده 30 سال توفیق خدمت در دفتر رهبر معظم انقلاب را داشته‌ام و پاسخ می‌گویم که بله، ایشان به خوبی از تمام مسائل مطلع هستند؛ معاونتی در دفتر رهبر معظم انقلاب به نام معاونت ارتباطات مردمی وجود دارد که نامه‌ها، تماس‌ها، شکایات و نقطه نظرات مردمی را دریافت کرده و روزانه خلاصه آن را به حضور رهبری معظم می‌رساند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: مگر می‌شود رهبر بزرگوار و دلسوز انقلاب از درد و رنج مردم بی اطلاع باشند؟ به خدا قسم اینگونه نیست و همه مسئولان مخلصانه در تلاش هستند تا ان‌شاءالله مشکلات حل شود و دل مردم از جهات مختلف خرسند گردد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، زندگی حضرات معصومین(ع) را الگویی برای بشریت معرفی و اظهار کرد: زندگی ائمه معصومین(ع) برای انسان‌ها به ویژه شیعیان و کسانی که داعیه دار پیروی از اهل بیت(ع) هستند، باید الگو باشد.
حجت الاسلام و المسلمین مروی افزود: مراسم و مجالس مرتبط با ائمه اطهار(ع) باید محافل بیان فضائل اهل بیت(ع) باشد تا بتوان در زندگی خود به میزان توان عمل کرد.
وی عبادات امام موسی بن جعفر(ع) را از ویژگی‌های ممتاز و بارز آن حضرت معرفی و اظهار کرد: زندگی امام موسی بن جعفر(ع) در اوج زهد، تقوا، شب زنده داری، عبادت و مطیع محض خداوند بودن بود.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه بزرگواری و بخشش امام موسی بن جعفر(ع) برای بشریت الگو است؛ به نقل روایاتی از جود و مهربانی حضرات معصومین(ع) پرداخت و عنوان کرد: سراسر زندگی حضرات معصومین(ع) یک درس برای شیعیان است؛ پیغمبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) جامعه‌ای مملو از صفا، محبت، بخشش و بزرگواری می‌خواهند. از این رو در خانواده‌های شیعیان کینه و نقار نسبت به اقوام و دیگر برادران دینی نباید جایگاهی داشته باشد.
وی با بیان اینکه قطع رحم به معنای دوری از سیره و آموزه‌های پیغمبر(ص) و حضرات معصومین(ع) است؛ عنوان کرد: از ویژگی‌های امام کاظم(ع) بردباری و صبر است، ائمه اطهار(ع) با فضایل اخلاقی‌شان توانستند اسلام و شیعه را حفظ کنند و رشد دهند.
حجت الاسلام و المسلمین مروی با تأکید بر اینکه جامعه شیعه باید جامعه‌ای دگر خواه، با گذشت و مهربان باشد، گفت: عبادت و اطاعت خداوند به معنای رضای الهی را همواره در نظر داشتن است، از این رو انسان در کسب و کار و همه شئون زندگی می‎تواند در مسیر عبودیت و اطاعت خداوند باشد.
تولیت آستان قدس رضوی به زندگی سیاسی امام موسی بن جعفر(ع) اشاره و عنوان کرد: دوران امامت امام موسی بن جعفر(ع) همزمان با دوران اقتدار بنی عباس بود، بطوریکه هیچ قدرتی جز علویان و در رأس آنها امام موسی بن جعفر(ع) حکومت غاصبانه آنها را تهدید نمی‌کرد؛ لذا بیشترین ستم‌ها در آن دوران بر شیعیان رقم خورد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

انتخابات پرشور مایه افزایش اقتدار و امنیت کشور است/ وقایع غزه چهره حقیقی غرب را آشکار کرد
تولیت آستان قدس رضوی حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رأی را موجب افزایش اقتدار و امنیت کشور دانست.

تلویزیون اینترنتی