پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

۱۴۰۳-۰۲-۲۵

برگزاری جشن‌ مردمی دهه کرامت در مصلای شهرستان رابر

در نخستین روز از دهه کرامت مراسم جشنی در مصلای بزرگ شهر رابر به همت کانون خدمت رضوی برگزار شد.

به گزارش آستان نیوز از کرمان؛ علی حسین منتظری، دبیر کانون‌های خدمت رضوی شهرستان رابر قبل از خطبه‌های نمازجمعه این هفته با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و آغاز دهه کرامت گفت: این دهه، دهه فجر آستان قدس رضوی است که شروع آن با میلاد خواهر امام رضا (ع) و پایان آن با میلاد حضرت شمس الشموس است.
وی عنوان کرد: فلسفه تشکیل کانون‌های خدمت رضوی در کشور، استان و شهرستان‌ها شاد کردن دل مؤمنان نیازمند و امید دادن به آستان ائمه به ویژه حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) است که این معامله دو سر سود دارد کسی که از او رفع مشکل می‌شود شاد می‌شود و هم کسی که ایجاد شادی می‌کند در درگاه باری‌تعالی در روز قیامت شادی قلب مؤمن بخشنده را همراه دارد.
وی ادامه داد: کانون خدمت رضوی در شهرستان رابر شامل کانون‌های محله‌ای که در محله‌های چهارگانه شهرستان به شناسایی و ارائه خدمات به نیازمندان می‌پردازند.
 دبیر کانون‌های خدمت رضوی شهرستان رابر با ارائه خلاصه‌ای از گزارش عملکرد یک‌ساله کانون خدمت رضوی شهرستان رابر گفت: در طول سال گذشته خدماتی ارائه شده از جمله در بخش تأمین و توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی به نیازمندان توسط خادمیاران رضوی شهرستان، اهدای چهار سری جهیزیه ساده به زوج‌های جوان نیازمند، تأمین اقلام مایحتاج ضروری زندگی از جمله تأمین قالی و یخچال به نیازمندان، ساخت سرویس بهداشتی، تعمیر و تجهیز خانه‌های نیازمندان، سلامت و اهدا دارو و معرفی بیماران خاص به مراکز درمانی است.
وی همچنین ادامه داد: تهیه ۲۳۰۰ غذای گرم و ۵ هزار افطاری ساده و ۹۰ بسته متبرکی و حضور در جشن تکلیف و برگزاری چهارشنبه‌های امام رضایی هر هفته در مساجد را می‌توان از دیگر موارد خدمتی عنوان کرد.
 منتظری در ادامه با بیان اینکه کانون‌های خدمت رضوی شهرستان رابر آمادگی جمع‌آوری نذورات در قالب چهارشنبه‌های امام رضایی را دارد افزود: خادمیاران دست یاری به شما مردم خیر و نجیب دارد و نیز در بحث چایخانه حضرت امام رضا (ع) و راه‌اندازی موکب در این ایام آماده خدمت‌رسانی است.
منتظری گفت: در این دهه کرامت برنامه متنوعی از جمله برگزاری جشن تولد فرزندان شهیدان و جانبازان، غبارروبی حرم مطهر امامزاده‌ها و قبر مطهر شهیدان و نیز برگزاری شبی در محضر قرآن و شب‌شعر از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای دهه کرامت است.
مولودی‌خوانی، پخش شیرینی و شربت و هدیه به دختران از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تسهیل هرچه بیشتر شرایط زیارت آسان جانبازان در دستور کار قرار گیرد
تولیت آستان قدس رضوی با صدور دستوراتی به مسئولان حرم مطهر رضوی، نسبت به تسهیل هرچه بیشتر شرایط زیارت راحت جانبازان در…

تلویزیون اینترنتی