پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

در آستانه عید غدیر شروع شد  
۱۴۰۳-۰۳-۲۹

آغاز عملیات تنظیف و شست وشوی گنبد مطهر حرم امام رضا(ع)

به مناسبت فرا رسیدن دهه ولایت و امامت و عید سعید غدیر خم، گنبد مطهر حرم حضرت ثامن الحجج (ع) از امروز، 11 ذی‌الحجه، به مدت دو روز شست وشو و تنظیف خواهد شد.

به گزارش آستان‌نیوز، این عملیات معنوی با حضور خادمان حرم مطهر رضوی و با رعایت کامل اصول ایمنی و بهداشتی انجام می‌شود؛ برای انجام این کار، از داربست‌های مخصوص استفاده شده و تمهیدات لازم برای جلوگیری از هرگونه آسیب به این گنبد نورانی، اندیشیده شده است.

شستشوی گنبد مطهر حرم امام رضا(ع) پیش‌بینی می‌شود تا شب جمعه 31 خردادماه به پایان برسد و صبح شنبه داربست‌ها و موانع از جوار گنبد مطهر حرم جمع‌آوری شوند.

عید غدیر خم، بزرگترین و برترین عید شیعیان، روزی است که در آن پیامبر اکرم(ص) حضرت علی(ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کردند و این واقعه، ضامن بقای اسلام و امامت، در طول تاریخ شد.

حرم مطهر رضوی رضوی میزبان زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) در این ایام مبارک خواهد بود و ویژه برنامه‌های متنوعی در حرم مطهر و صحن‌های آن تدارک دیده شده است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

محب امام حسین(ع) نمی‌تواند در برابر کشتار مردم فلسطین سکوت کند
تولیت آستان قدس قدس رضوی ظلم‌ستیزی، مبارزه با ستمگران و دفاع از مظلومان را آموزه نهضت امام حسین(ع) دانست و گفت: محب…

تلویزیون اینترنتی