پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

۱۴۰۱-۰۹-۲۳

آغاز نهضت دانش‌بنیان شدن مدارس توسط شرکت صنایع پیشرفته رضوی

شرکت صنایع پیشرفته رضوی با ایجاد نهضت دانش‌بنیان در مدارس، افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در حوزه فناوری‌های نوین را ارتقا خواهد داد.

به گزارش آستان‌نیوز، آستان قدس رضوی با هدف ارتقای سطح کیفی آموزش در کشور و توسعه فرهنگ کارآفرینی و نخبه‌پروری و به عنوان یکی از راویان پیشرفت، نهضت دانش‌بنیانی در مدارس را آغاز کرده است
مجتبی بهنام تقدّسی، مدیر عامل شرکت صنایع پیشرفته رضوی در جمع مدیران نواحی هفتگانه آموزش و پرورش و تبادکان به اهمیت این موضوع اشاره و اظهار کرد: نظام آموزشی کشور دچار چالش‌های متعددی است که یکی از آنها، بیگانه بود سیستم آموزشی با کارآفرینی و صنعت است. وی افزود: نظام آموزشی کشور ناکارآمد و به شدت سنتی است و نه تنها در سیستم آموزشی هیچ توجهی به هدفگذاری‌های کلان در کشور، گام دوم انقلاب و سیاست‌گذاری مقام معظم رهبری در زمینه‌هایی مانند دانش‌بنیان، هوش مصنوعی، انرژی هسته‌ای و سلول‌های بنیادی نمی‌شود بلکه اکثر معلمان نیز با این حوزه‌ها بیگانه هستند. 
وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان به عنوان راه نجات کشور، تصریح کرد: متاسفانه در مدارس، دانش‌آموزان تنها به صورت بانک‌هایی از محفوظات پرورش می‌یابند که در سال‌های بعد علی‌رغم دریافت مدارج بالای تحصیلی، در زمینه خلاقیت، اعتماد به نفس، فن بیان، کارآفرینی و... هیچ تبحری ندارند. 
بهنام ادامه داد: یک از چالش‌های اصلی آموزش در کشور، عدم معرفی درست شاخصه‌های موفقیت است، به گونه‌ای که دانش‌آموزان با مفاهیم نظم، سخت‌کوشی و اعتماد به نفس بیگانه بوده و تنها شرکت در کنکور و آزمون‌های مختلف را معیار موفقیت خود می‌دانند.
وی به تلاش‌های صورت گرفته برای حل این چالش‌ها اشاره و اظهار کرد: آستان قدس رضوی و شرکت صنایع پیشرفته رضوی به عنوان بازوی دانش‌بنیانی در راستای حل این مسئله همکاری دارد. 
وی افزود: فراهم کردن شرایط حضور مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان افردی دغدغه‌مند در بین دانش‌آموزان و معرفی کسب و کار ایشان، بازدید دانش‌آموزان و معلمان از شرکت‌های تابعه آستان قدس رضوی و سایر شرکت‌های دانش‌بنیان استان و همچنین حضور مدیران شرکت صنایع پیشرفته رضوی به عنوان راویان پیشرفت در مدارس از اقدامات درنظر گرفته شده برای این نهضت است.
 

پیگیری تاسیس دبیرستان تخصصی هوش مصنوعی
بهنام در پایان خاطرنشان کرد: همچنین با توجه لزوم قرار گرفتن ایران جزو 10 کشور برتر در حوزه هوش مصنوعی، تاسیس دبیرستان تخصصی هوش مصنوعی با رویکرد آشنایی دانش‌آموزان با ابزارهای اصلی هوش مصنوعی و شناخت علایق و استعدادهای ایشان در این زمینه از جمله مواردی است که با همراهی شرکت صنایع پیشرفته رضوی میسر می‌گردد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

مرکز «بشری»؛ در راستای فرمایشات رهبری برای کمک به زوجین نابارور و جوانی جمعیت احداث شد
تولیت آستان قدس رضوی احداث بزرگترین مرکز درمان ناباروری شرق کشور «بشری» در بیمارستان رضوی را اقدامی در راستای عمل به…

تلویزیون اینترنتی