پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

۱۴۰۲-۰۲-۰۵

نمایش عکس های ۱۴۶ عکاس داخلی و خارجی با موضوع «مزارات» در نگارخانه رضوان

نمایشگاه آثار اولین دوره جشنواره بین‌المللی عکس «مزارات» به همت مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در نگارخانه رضوان مشهد گشایش یافت. 

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی عکس مزارات بعدازظهر روز گذشته در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در نگارخانه رضوان در گفت‌وگو با آستان نیوز اظهار کرد: 198 اثر پذیرفته شده از 146 عکاس داخلی و خارجی در موضوعات «نیایش» و «مزارات» نخستین دوره این جشنواره به چاپ رسیده و در تابلوهایی به ابعاد 40 در 60 سانتی‌متر در نمایشگاه حاضر در معرض دید عموم قرار گرفته است. 
امین ابراهیمی ادامه داد: همچنین در این نمایشگاه، کتاب آثار منتخب نخستین دوره جشنواره مزارات، تندیس جشنواره و بیانیه هیئت داوران آن به نمایش گذاشته شده است. 
وی افزود: نمایشگاه آثار اولین دوره جشنواره بین‌المللی عکس مزارات تا پنجشنبه 7 اردیبهشت 1402، از ساعت 9 تا 13 و 16 تا 19 در نگارخانه رضوان واقع در مشهد، خیابان کوهسنگی ۱۷، شماره ۱۶، پذیرای هنردوستان است. امیدواریم بتوانیم آثار نمایشگاه را در شهرهای دیگر کشور همچون تهران نیز به نمایش عموم بگذاریم.  
 

دریافت 8127 اثر در دوره نخست
در ادامه دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی عکس مزارات گفت: در مجموع 8 هزار و 127 عکس از هزار و 168 عکاس داخلی و خارجی به دبیرخانه نخستین دوره جشنواره رسیده بود که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دوران شیوع بیماری کرونا توسط هیئت داوران)رها بیلر از ترکیه، محمد ستاری، سیدعباس میرهاشمی، ابراهیم بهرامی و احمد خطیری (در اسفندماه 1399 در مدت حدود 23 ساعت در دو روز در تهران داوری شد.
وی افزود: دبیرخانه نخستین دوره این جشنواره بین‌المللی عکس، 6 هزار و 294 اثر از 31 استان(تمامی استانها) ایران و یک هزار و 833 اثر نیز از 33 کشور جهان به ترتیب از 909 عکاس ایرانی و 259 عکاس غیرایرانی از کشورهایی همچون اسپانیا، ایتالیا، بحرین، بنگلادش، ترکیه، عراق، عربستان و هند دریافت کرده بود. 
ابراهیمی با اشاره به این‌که شرکت‌کنندگان امکان ارسال 5 اثر در هر بخش نخستین دوره جشنواره مزارات را داشتند، بیان کرد: در مجموع 4 هزار و 182 عکس در بخش نیایش و 3 هزار و 945 در بخش مزارات به این دوره ارسال شده بود. 
شایان ذکر است، اختتامیه نخستین دوره جشنواره بین‌المللی عکس مزارات در دوران مقابله با بیماری کرونا به صورت محدود و آنلاین(پخش زنده) در سال 1400 برپا شده بود. فراخوان برگزاری دومین دوره آن در سال 1402 نیز با همکاری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی و معاونت امور بین‌الملل این آستان مقدس همزمان با گشایش این نمایشگاه اعلام شد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

تسهیل هرچه بیشتر شرایط زیارت آسان جانبازان در دستور کار قرار گیرد
تولیت آستان قدس رضوی با صدور دستوراتی به مسئولان حرم مطهر رضوی، نسبت به تسهیل هرچه بیشتر شرایط زیارت راحت جانبازان در…

تلویزیون اینترنتی