پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

۱۴۰۲-۰۳-۰۴

«هدیه امام»؛ پویش شبکه مردمی «حُسنا» برای تامین جهیزیه زوج‌های احسان‌پذیر

مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی همزمان با دهه کرامت، پویش «هدیه امام» را برای تامین جهیزیه زوج‌های احسان‌پذیر سراسر کشور آغاز کرد.

مرکز امور بانوان و خانواده خانواده بنیاد کرامت رضوی در گفتگو با آستان نیوز، درباره جزئیات این طرح ملی گفت: مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در راستای اعتلای روز افزون کارکرد خانواده و تحکیم و تعالی آن، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این آستان مقدس و مجموعه نهادها و تشکل‌های مردمی، اقدام به طراحی و پیاده‌سازی طرح «حسنا» (حامیان سنت نبوی ازدواج ) کرده است.
 

گام اول حُسنا، شبکه‌سازی خادمیاران و احیای سنت وساطت در ازدواج
فاطمه دژبرد افزود: حسنا شبکه‌ای از مردم است که در امر ترویج ازدواج و تشکیل و تحکیم خانواده به کمک مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی خواهند آمد.
به گفته دژبرد، در گام اول اجرای این طرح ملی، شبکه‌سازی، مهارت‌افزایی، دانش‌افزایی و فعال‌سازی خادمیاران ازدواج دنبال شد تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی، سنت حسنه وساطت در ازدواج احیا شود. 
دژبرد به اهمیت این موضوع در نگاه و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و همچنین ضرورت آن به دلیل تغییرات سبک زندگی و کمرنگ شدن مشارکت و واسطه‌گری در شکل گیری ازدواج اشاره و تصریح کرد: با اجرای طرح حسنا تلاش شده با سازماندهی منظم و ایجاد شبکه‌های ارتباطی و سرمایه‌گذاری، هدف توانمندسازی خادمیاران ازدواج را دنبال کنیم تا بتوانند در افزایش آمار ازدواج و کاهش میزان طلاق اثرگذار باشند.
 

گام دوم، تامین جهیزیه
مدیر مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی ادامه داد: در گام دوم این طرح ملی، که در دهه کرامت امسال اجرایی شده، شبکه مردمی حسنا کمک خواهند کرد تا پویش «هدیه امام» برای تامین جهیزیه نوعروسان احسان‌جو شکل بگیرد و این بار مهربانی و رأفت امام رئوف، به تسهیل ازدواج و تشکیل خانواده رضوی کمک کند.
 

امکان مشارکت عموم مردم
دژبرد تصریح کرد: در این مرحله به همت مردم و به نام مبارک حضرت رضا علیه السلام اقلام جهیزیه برای اهدا به نو مزدوجین محروم و نیازمند تامین خواهد شد. 
وی با اشاره به اهمیت مشارکت گروه های مختلفی مردمی برای تامین این هدایا گفت: از تمامی گروه‌های خانوادگی از جمله محافل روضه‌های خانگی در نقاط مختلف کشور دعوت می‌کنیم به نام امام رضا(ع) به این پویش بپیوندند و هر جمعی حداقل یک قلم جهیزیه به ارزش ۵ تا ۸ میلیون را متقبل شود تا به یک همدلی و همراهی ملی، تا بتوانیم جهیزیه‌های کامل مورد نیاز هر روز به ارزش ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان را تامین و به این عزیزان اهدا کنیم.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

آزادی محکوم مالی با مساعدت تولیت آستان قدس رضوی/ تقبل بدهی 632 زندانی توسط آستان حضرت رضا(ع)
تولیت آستان قدس رضوی که به منظور سرکشی از خانواده یکی از زندانیان مالی نیازمند در یکی از محلات حاشیه‌ شهر مشهد حضور…

تلویزیون اینترنتی شمس