پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

با حضور ۱۵۰ نفر از خادمان بارگاه منور رضوی و به مناسبت دهه کرامت
۱۴۰۲-۰۳-۰۵

مزار شهدای حرم، گل باران شد

همزمان با ایام الله دهه کرامت و به مناسبت روز مقاومت و پایداری، جمعی از خادمان و خادمیاران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با حضور در بهشت ثامن الائمه حرم مطهر رضوی، قبور شهدای هشت سال دفاع مقدس را با گل زینت بخشیدند و با گلاب ناب رضوی عطر افشانی و غبارروبی کردند.

به گزارش آستان نیوز، مراسم غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدای هشت سال دفاع مقدس به مناسبت دهه کرامت و گرامیداشت روز مقاومت و پایداری با حضور خدام دربان، فراش و کفشدارا به صورت همزمان در بهشت‌های ثامن الائمه حرم مطهر رضوی واقع در صحن‌های جمهوری اسلامی، قدس و آزادی برگزار شد.
این مراسم نورانی با تلاوت آیاتی از کلام الله وحی و همخوانی صلوات خاصه حضرت رضا(ع) با حضور خادمان حرم مطهر رضوی آغاز شد و پس از آن، بیش از 150 نفر از خادمان بارگاه ملکوتی حضرت شمس الشموس(ع)  همراه با گل و گلاب قبور پاک شهدای عظیم الشأن را گلباران و غبارروبی کردند.
 

مزار شهدای حرم، گل باران شد


خدمت گزاران به زائران امام رئوف در پایان این مراسم با همخوانی نوای  «با شهیدان همنوا / کل ارضٍ کربلا» و «ای شهدا خالیه جاتون به خدا/ وعده ی دیدار ما کرببلا» با آرمان‌های این شهیدان والامقام تجدید پیمان کردند.
گفتنی است؛ هر ساله طبق سنت حسنه غبارروبی، مراسم گلباران و عطرافشانی قبور مطهر شهدای مدفون در حرم مطهر رضوی به همت معاونت اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی، همزمان با آغاز دهه کرامت و به مناسبت روز پایداری و مقاومت با حضور خدام امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

آزادی محکوم مالی با مساعدت تولیت آستان قدس رضوی/ تقبل بدهی 632 زندانی توسط آستان حضرت رضا(ع)
تولیت آستان قدس رضوی که به منظور سرکشی از خانواده یکی از زندانیان مالی نیازمند در یکی از محلات حاشیه‌ شهر مشهد حضور…

تلویزیون اینترنتی شمس