پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

هم زمان با عید قربان برگزار می شود
۱۴۰۲-۰۴-۰۵

میزبانی از زائران غیرایرانی با «عیدالولایه»

مدیریت زائرین غیرایرانی حرم مطهر رضوی، همزمان با دهه مبارک ولایت به مناسب عید سعید قربان، ولادت با سعادت امام هادی(ع) و عید سعید غدیر با برگزاری ویژه برنامه «عید الولایه» میزبان زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی است.

به گزارش آستان نیوز، این مدیریت برنامه های متنوعی را متناسب با زائرین غیرایرانی به تفکیک مناطق جغرافیایی و زبان، شامل غرب آسیا، آسیای مرکزی، شبه قاره و اروپا در رده‌های سنی مختلف کودک تا بزرگسال در دو گروه آقایان و بانوان تحت عنوان «عطرالولایه» تدارک دیده است.
این برنامه با رویکرد نشر آموزه‌های دینی و معرفتی و تأکید بر معارف رضوی در قالب‌های مختلفی نظیر دعای عرفه، سخنرانی، شب شعر، تئاتر، تواشیح و سرود، گردهمایی کودکان، کارگاه و نشست تخصصی، رونمایی از کتاب، گردآوری و انتشار موشن گرافی، انتشار کلیپ، تولید و انتشار محتوای صوتی و تولید نماهنگ و مستند برگزار می‌شود.
 

تدارک 29 برنامه، ویژه زائران غیرایرانی

در این ایام، در مجموع 29 ویژه برنامه علاوه بر خدمات روزانه‌ای که به کاروان‌ها و گروه‌های زیارتی ارائه می‌شود پیش‌بینی و تدارک دیده شده است.
مهم ترین ویژه برنامه‌های دهه ولایت به تفکیک بخش‌های مختلف مدیریت زائرین غیرایرانی شامل ویژه برنامه‌های بخش غرب آسیاعرب زبانان، برپایی دعای عرفه، گردهمایی کودکان و نوجوانان جهان اسلام با عنوان «من غدیرام»، برگزاری دومین شب شعر بین‌المللی با محوریت غدیر و ولایت، نشست تخصصی ویژه بانوان با عنوان «جایگاه زن در غدیر و ولایت» است.
همچنین ویژه برنامه تفسیر نهج‌البلاغه در طول دهه ولایت هر شب به مدت 20 دقیقه قبل از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود، دومین تئاتر با عنوان «شمس الغدیر» به زبان عربی، برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان «شیعه شناسی»، ویژه برنامه شب و شام عید غدیر، گروه سرود خورشید هشتم به 5 زبان، ویژه برنامه آزادسازی زندانیان، دعوت از نقاره زنان حرم مطهر رضوی و... از دیگر برنامه های تدارک دیده شده این مدیریت است.
 

ویژه برنامه‌های بخش شبه قاره (اردو زبانان)

از دیگر برنامه‌های این ایام، می‌توان به برپایی دعای عرفه، برگزاری سلسله جشن های دهه ولایت با عنوان «عطر ولایت»، برگزاری جشن ویژه خواهران «بانوان غدیری»، برگزاری حلقه‌های معرفت با موضوع غدیر و  توزیع بستنی توسط خیر پاکستانی اشاره کرد.
 

ویژه برنامه‌های بخش آسیای مرکزی (آذری و انگلیسی زبانان)
برگزاری نشست تخصصی «شرح و تبیین فرازهایی از دعای عرفه» به زبان انگلیسی،  نشست تخصصی «ارتباط غدیر با حکومت جهانی حضرت مهدی(عج)» به زبان انگلیسی، نشست تخصصی «ولایت فقیه امتداد ولایت امیرالمؤمنین علیه‌السلام» به زبان انگلیسی، سلسله جشن‌های به زبان آذری نیز از دیگر برنامه های این مدیریت ویژه انگلیسی و آذری زبانان است.
 

اجرای برنامه‌های بخش ادیان و مذاهب و شبکه مخاطبین 

مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی با اجرای برنامه‌هایی همچون گردآوری و انتشار موشن گرافی درس‌هایی از عیدالضحی برای جوانان ویژه گروه ره یافتگان در شبکه مخاطبین به زبان انگلیسی، تولید و انتشار گزیده‌ای از حکومت‌های نهج‌البلاغه به همراه شرح آن به زبان‌های انگلیسی، اردو، فرانسه، تولید و انتشار محتوای صوتی با موضوع امامت ویژه گروه ره یافتگان در شبکه مخاطبین به زبان انگلیسی، انتشار حدیث یتیمان آل محمد ( ص) به زبان‌های انگلیسی، اردو، عربی، فرانسه و فارسی، انتشار موشن گرافی «آخرین خطبه» به زبان عربی با زیرنویس انگلیسی، انتشار کلیپ «پیام غدیر» به زبان فارسی با زیرنویس انگلیسی میزبان زائران غیر ایرانی در این ایام است.

رونمایی از کتاب امام رضا(ع) که آستان قدس رضوی به زبان اردو تهیه کرده و رونمایی از کتاب «معارج المعرفة الإلهیه» به زبان عربی از برنامه های تولیدی این مدیریت است.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

افطار تولیت آستان قدس رضوی در جمع نیروهای خدمات عمومی حرم امام رضا(ع)
تولیت آستان قدس رضوی در جمع نیروهای خدمات عمومی حرم مطهر امام رضا(ع) حضور یافت و ضمن تقدیر از تلاش‎های آنان در حفظ…

تلویزیون اینترنتی