پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی بنام آستان نیوز شامل اخبار آستان قدس رضوی،تصاویر آستان قدس رضوی و رویدادهای موقوفات امام رضا

خطیب حرم مطهر رضوی: 
۱۴۰۳-۰۱-۱۵

بهره‌مندی هر فرد از فیوضات شب قدر، به اندازه ظرفیت وجودی اوست 

خطیب حرم مطهر رضوی گفت: بهره‌مندی هر فرد از فیوضات الهی در شب قدر به اندازه ظرفیت وجودی اوست.

به گزارش آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی در ویژه برنامه سومین و آخرین شب از شب‌های قدر که با حضور خیل زائران و مجاوران در صحن پیامبر اعظم(ص) این آستان کبریایی برگزار شد، گفت: شب قدر، شبی است که رحمت بی پایان الهی به سوی انسان‌ها سرازیر می‌شود. 
وی تصریح کرد: یکی از راه های بهره‌مندی از رحمت الهی در شب قدر، به اندازه ظرفیت وجودی خود ماست و اگر می‌خواهیم میزان بهره‌مندی خود از برکات این شب بزرگ را افزایش دهیم باید ظرفیت وجودی خود را بالا ببریم. 

حجت الاسلام عالی اظهار کرد: یکی از راه های وسعت ظرفیت وجودی، شناخت نعمت های الهی و شکر در برابر این نعمت هاست. 
وی افزود: خداوند همواره به اندازه ظرفیت وجودی به ما نعمت می‌دهد و اگر بیشتر از آن چیزی که خدا برای‌مان مقدر کرده است را بخواهیم، ممکن است همان نعمت باعث غفلت ما از خدا و در نتیجه عاقبت به شری ما شود. 
سخنران حرم مطهر رضوی ابراز کرد: داشتن ولایت اهل بیت(ع)، سلامتی، عافیت و قناعت از جمله نعمت هایی است که در بسیاری از مواقع از درک این نعمت ها غافل هستیم. 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم شب زنده داران بیدار دل با قرار دادن قرآن بر روی سر خداوند منان را به حق خود و اولیاء پاکش قسم دادند که بهترین تقدیرها را در این شب نورانی برای آنها و همه مسلمین رقم بزند و در راس دعاهای آنها دعا برای فرج حضرت ولیعصر(عج) بود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید

تولیت آستان قدس رضوی

افطار تولیت آستان قدس رضوی در جمع نیروهای خدمات عمومی حرم امام رضا(ع)
تولیت آستان قدس رضوی در جمع نیروهای خدمات عمومی حرم مطهر امام رضا(ع) حضور یافت و ضمن تقدیر از تلاش‎های آنان در حفظ…

تلویزیون اینترنتی