.

پیام آیت الله نوری همدانی به مناسبت آغاز طرح «ردای خدمت»

آيت الله نوری همدانی با ارسال پيامي به مناسبت آغاز طرح «ردای خدمت»، اجرای این طرح را در راستای اخلاق كريمانه حضرات معصومین در رسيدگي به محرومان و مستمندان دانست.

 1398/4/19 چهارشنبه
  
2019-07-10T10:39:30+04:30

به گزارش آستان نیوز، متن کامل پیام آیت الله نوری همدانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

باسلام به آن مجمع محترم وتبريك ولادت باسعادت ولي نعمتمان حضرت علي بن موسي الرضا عليهم السلام
دهه كرامت كه بنام مقدسه كريمه اهلبيت عليهم السلام آغاز مي‌گردد و بنام حضرت رضا عليهم السلام اختتام مي‌يابد، دهه‌ي بسيار مبارك است. كه اين دهه‌ي مبارك فرصتي گرديد، تا خدمت ديگري از جانب علماي محترم و فضلاي گرانقدر صورت گيرد.
با سير مختصر در زندگي حضرات معصومين خدمت‌رساني به عموم جامعه خاصه محرومان را از ويژگي‌هاي برجسته آن بزرگواران مي‌يابيم. تا بجايي كه بعد گذر قرن‌ها آثار و بركات آن موجود و مردم از آن بهرمند هستند.
و آنچه خدمات اجتماعي آن بزرگواران را برجسته نمود، اخلاق كريمانه بوده كه علاوه بررسيدگي به محرومان و مستمندان حفظ عزت و كرامت انساني را نيز مي‌آموختند. علماء بزرگ و روحانيت اصيل نيز اين سيره مبارك را حفظ نموده و پيوسته در كنار مردم و محرومان بودن از خوراك و مسكن گرفته تا تعاليم علمي و اخلاقي را در نظر مي‌گرفتند و هيچگاه خود را جدا از مردم نمي‌دانستند.
درب خانه بروي مردم باز بود و در مواقعي با شناساي مناطق محروم به عمران و آبادي مي‌پرداختند. اين سنت حسنه بايد با تمام ويژگي حفظ شود و خصوصأ در اين دوران كه يك نظام اسلامي به رهبري روحانيت شكل گرفت توقع بيش از گذشته است و روحانيت عزيز بايد با همت بلند اين سيره علوي و رضوي را حفظ نموده و به ياري محرومان و مستضعفان بشتابند و مسئولان محترم نيز با سعي و تلاش خود به اين جريان جهادي كمك كنند.
در پايان لازم مي‌دانم از همه برگزار كنندگان اين حركت مبارك تشكر نموده و توفيق همگان را از خداوند متعال مسئلت نمايم.

حسين نوري همداني ١٨ تير١٣٩٧
مشهدمقدس
۱
م
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.