.

حسن اخوان مهدوی خبر داد،

آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌‌های پزشکی حرم مطهر رضوی در نوروز 1398

مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آمادگی کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی در نوروز 1398 خبر داد.

 1397/12/28 سه‌شنبه
  
2019-03-19T17:42:08+03:30

حسن اخوان مهدوی در گفت‌وگو با خبرنگار آستان نیوز ابراز کرد: به همت این مؤسسه درمانی 10 پایگاه ثابت و 38 پایگاه سیار فوریت‌های پزشکی و دو محل استقرار ثابت آمبولانس در کنار 12 پایگاه ویژه تجمع امدادگران هلال احمر در زمان تحویل سال نو و سخنرانی رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به زائران و مجاوران خدمات‌رسانی می‌کند.
وی به آمادگی حدود 200 نیروی اورژانس و امدادگر در پایگاه‌های مذکور اشاره کرد و افزود: نزدیک به 16 دستگاه آمبولانس نیز با همکاری مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی، اورژانس 115، نیروهای سپاه و... با توجه به حضور گسترده مردم در 29 اسفند 1397 و یکم فروردین 1398 در حرم مطهر رضوی آماده ارائه خدمات به بیماران اورژانسی در نقاط مختلف این محدوده است.
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اشاره به خدمات شبانه‌روزی و رایگان پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) گفت: پس از دو روز نخست تعطیلات نوروزی، 12 پایگاه فوریت‌های پزشکی، 4 دستگاه آمبولانس این مؤسسه درمانی و دو بیماربر برقی، از دوم تا شانزدهم فروردین 1398 در این آستان مقدس پذیرای بیماران اورژانسی زائر و مجاور است.
اخوان مهدوی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته امداد هوایی در قالب بالگرد پشتیبان نیز برای ارائه خدمات اورژانسی خاص در ایام نوروز 1398 پیش‌بینی شده است.
وی به افتتاح مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر رضوی در اردیبهشت ماه سال جاری اشاره و بیان کرد: این مرکز مجهز فوریت‌های پزشکی با بهره‌مندی از هشت تخت بستری و انجام اقدامات پزشکی CPR برای نخستین بار آماده خدمات‌رسانی به بیماران زائر و مجاور در ایام نوروز است و بیماران اورژانسی حرم مطهر در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی از این مرکز به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد اعزام می‌شوند.

خدمات متنوع دارالشفاء امام رضا(ع)
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی درباره خدمات نوروزی دارالشفاء امام رضا(ع) گفت: بخش‌ پزشکان عمومی این دارالشفاء با تقویت 3 برابری نیروهای این بخش در کنار بخش‌‌های تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی مجزای خواهران و برادران و اورژانس آماده ارائه خدمات به عموم مراجعان است.
وی با بیان اینکه بخش‌هایی مانند آزمایشگاه، رادیولوژی و دندان‌پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع) در روزهای تعطیل رسمی نوروز پذیرای بیماران اورژانسی این مرکز درمانی است، افزود: بخش دیالیز این دارالشفاء نیز در سه شیفت صبح، بعدازظهر و شب آماده میزبانی از بیماران همودیالیز(دیالیز خونی) است.
اخوان مهدوی ادامه داد: بخش پزشکان متخصص دارالشفاء امام رضا(ع) نیز با حضور موردی متخصصان ارتوپدی، چشم پزشکی، کلیه و مجاری ادرار، داخلی، بیماری‌های عفونی، اطفال و فوق تخصص غدد به بیماران ایام نوروز خدمات‌رسانی می‌کند.
وی تصریح کرد: خادمیاران سلامت رضوی اعم از پزشک و پرستار نیز در ارائه خدمات نوروزی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی به‌ویژه صحن هدایت و دارالشفاء امام رضا(ع) با این مؤسسه همکاری و مشارکت فعال دارند.
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی اضافه کرد: درمانگاه سرپایی زائر شهر رضوی طرق نیز با همکاری خادمیاران سلامت پزشک و پرستار این آستان مقدس همه روزه از ساعت 8 تا 20 آماده ارائه خدمات پزشکی و اورژانس به بیماران است.
وی گفت: زائران بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) با رعایت نکات بهداشتی مانند تهیه آب آشامیدنی سالم، پرهیز از مصرف غذاهای پرحجم و فوری(fast food) و... باید در حفظ سلامتی خود و خانواده‌شان بکوشند تا زیارتی مملو از آرامش را در این ایام سپری کنند.
اخوان مهدوی خاطرنشان کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی این مؤسسه از طریق تماس با شماره‌ داخلی 2424 و شماره‌ عمومی 32002424، در تمام ساعات شبانه‌روز آماده‌ ارائه‌ خدمات به زائران نوروزی است تا آنان سفر خوبی را در مشهد مقدس داشته باشند.
لازم به ذکر است، دارالشفاء امام رضا(ع) واقع در «ابتدای خیابان شیرازی، دوربرگردان حرم مطهر رضوی» یا از داخل حرم مطهر به نشانی «درب خروجی صحن جمهوری اسلامی، سمت چپ، ورودی بست شیخ طوسی»، پذیرای مراجعان است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.