.

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

افزایش ۱۳ درصدی حضور زائران در ایام پایانی ماه صفر

استاندار خراسان رضوی از افزایش ۱۳ درصدی حضور زائران حرم مطهر رضوی در ایام پایانی ماه صفر خبر داد.

1397/8/18 جمعه

علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی در حاشیه مراسم شام غریبان امام رضا(ع)در گفت‌وگو با خبرنگار آستان‌نیوز بیان کرد: با وجود همه مشکلات اقتصادی موجود در کشور افزایش تعداد زائران چشمگیر بوده‌ که شایسته تقدیر از ایمان و اعتقاد مردم این سرزمین است.
رشیدیان گفت: در ایام پایانی ماه صفر، ستاد خدمات سفر استان با حضور و همکاری آستان قدس رضوی و عضویت تمامی دستگاه‌ها شامل سازمان‌های دولتی، انتظامی، امنیتی، خدماتی و عمومی در ۱۲ کارگروه مشغول ساماندهی خدمات در حوزه‌های مختلف اعم از حمل و نقل در قامت تغذیه و... برای زائران بارگاه منور رضوی بودند.
وی افزود: با توجه به هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دستگاه‌های مختلف استان، در حوزه حمل و نقل خدمات مناسبی برای زائران ارائه شد که ساماندهی بیش از ۵ هزار اتوبوس برای بازگرداندن زائران در حوزه حمل و نقل جاده‌ای و اختصاص بیش از ۱۰۰ رام قطار برای بازگشت زائران به سراسر کشور و حدود ۱۸ رام قطار برای بازگشت در مسیرهای حومه‌ای از جمله اقدامات در حوزه حمل و نقل جاده‌ای بوده است.
رشیدیان گفت: طی این ایام مردم خراسان آزمون میزبانی را با سربلندی پشت سر گذراندند؛ به‌طوری که در بین راه، بیش از ۳۲۰ ایستگاه خدماتی و در درون شهر نیز بیش از ۵۰۰ ایستگاه برای خدمات صلواتی توسط مردم ایجاد شد و این خدمات مردمی در ۳۲ خدمت مختلف سازماندهی شد.
وی در خصوص اسکان زائران به ویژه زائران پیاده عنوان کرد: در بیش از ۴۰۰ مدرسه برای کاروان‌های پیاده و هیئات سواره‌ای که به مشهد آمده بودند، خدمات اسکان فراهم شده بود.
رشیدیان درباره خدمات فرهنگی نیز اظهار کرد: در حوزه ارائه خدمات فرهنگی نیز خدمات گسترده‌ای توسط آستان قدس رضوی، حوزه علمیه خراسان، سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان‌های مختلف فرهنگی ارائه شد که جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان نیز بیش از ۳۰۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و نیز ۵ هلی‌کوپتر آماده خدمت‌رسانی بودند؛ همچنین بیش از ۶۷ بیمارستان در استان برای کنترل بهداشت و درمانزائران در حالت آماده‌باش بودند تا خدماتی را درخور زائرین حضرت رضا(ع) ارائه دهند.
رشیدیان همچنین از استقرار نیروهای انتظامی برای تامین امنیت زائران قدردانی کرد و گفت:خوشبختانه امسال با درایت نیروهای انتظامی و امنیتی شاهد تقلیل ۷۰ درصدی تلفات جاده ای بوده‌ایم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
مطالب مرتبط
پربازدیدترین ها آخرین مطالب
.گزارش روز
.گفت و گوی روز
.
فرهنگی
.

.All right reserved by Astan Quds Razavi

تمام حقوق این وبگاه متعلق به آستان قدس رضوی است.